Соломия Івахив (скрипка). США

Соломия Івахив (скрипка). США

Соломія Івахів (скрипка) США.

19 березня Національний симфонічний оркестр України під орудою Володимира Сіренка виступить з блискучими солістами, Соломією Івахів (скрипка, США) та Йоахімом Ейландером (віолончель, Нідерланди). Прозвучить Концерт для скрипки та віолончелі з оркестром Йоганнеса Брамса. Львів’янка Соломія Івахів від 17 років живе у США. Пройшовши конкурсний відбір серед 160-ти претендентів із різних країн світу, дівчина вступила до Музичного інституту Куртіса у Філадельфії, де навчалася у Джозефа Сільверстайна, Памели Френк та Рафаеля Друяна. Соломія була першою українкою, яка за 80-річну історію інституту виграла конкурс на місце концертмейстера симфонічного оркестру інституту. Закінчила інститут 2003 року із золотою медаллю. 2010 року здобула докторський ступiнь в галузі музики в університеті Стоні Брук (Нью-Йорк).

Соломія Івахів – лауреатка міжнародних конкурсів імені С. Прокоф’єва та імені Я. Коціана, учасниця численних музичних фестивалів. Співпрацює з філармонійними оркестрами Фресно у штаті Каліфорнія та Oґаста у штаті Джорджія, виступає у складі Філадельфійського та Балтиморського симфонічних оркестрів. Пропагує сучасну музику і у своєму репертуарі має твори, написані спеціально для неї, серед них – скрипковий концерт американського композитора Ілая Маршалла, прем’єра якого відбулося на фестивалі "Контрасти" у Львівській філармонії 2008 року. Йоахім Ейландер – професор Нідерландської академії струнного квартету Амстердамської Консерваторії. Крім викладацької роботи, веде активну гастрольну діяльність, є відомим солістом в Європі, Азії, США.

Постійний учасник міжнародних музичних фестивалів у таких містах, як Сітка-Аляска, Ель-Пасо-Техас, Пруссія-Коув (Великобританія), Шлезвіг-Гольштейн і Мекленбург-Форпоммерн (Німеччина). Співпрацював із композиторами Анрі Дутільє, Джорджі Куртагом, Софією Губайдуліною, Луї Андріессеном, Джоем Рукенсом. Виступає з різноманітними ансамблями, зокрема із "Квартетом Бородіна". В дуеті із Соломією Івахів виступить вже не вперше. Йоахім Ейландер грає на унікальній італійській віолончелі, зробленій у Римі 1755 році анонімним майстром. Крім музики Брамса, у програмі концерту прозвучить Восьма симфонія Антоніна Дворжака та твір сучасного українського композитора Олександра Шимка "Океан життя" для симфонічного оркестру. 

 

ГДЕ, КОГДА И ПОЧЕМ
Когда:
19 марта, 19:00
Адрес:
Владимирский спуск, 2
Телефон:
(044) 278-16-97, 278-62-91
Цена:
От 70 грн. до 300 грн.