Бизе, Пуленк, Равель

Бизе, Пуленк, Равель

Симфонический оркестр НФУ 15 серпня у Національній філармонії України у рамках фестивалю оркестрової музики "Літні музичні промені" звучатиме французька музика – твори Жоржа Бізе, Франсіса Пуленка та Моріса Равеля. Окрім знаменитого равелівського "Болеро", можна буде почути менш відомий твір – Першу симфонію Жоржа Бізе. Бізе знають як композитора, який писав для театру – оперного та драматичного.

Але він має і дві симфонії. Друга симфонія, "Рим", залишилася незавершеною. Першу симфонію Жорж Бізе створив у Парижі, коли йому було 17 років, під час навчання у консерваторії. Тому, вона має назву "Юнацька". Вона нагадує музику ранніх романтиків, але в ній відчуваються й інтонації вже зрілого майстра. Мабуть, для багатьох справжнім відкриттям цього вечора стане Концерт для клавесина з оркестром Франсіса Пуленка. Композитор створив його у 1920-х роках на замовлення польської виконавиці Ванди Ландовської й для її, спеціально для неї виготовленого, клавесина. Концерт має назву "Сільський". За задумом композитора, така назва мала би нагадувати Ерменонвіль, в околицях якого певний час жила Ванда. Ця місцевість подібна до типу селищ у XVIII столітті.

Але в творі Пуленка немає стилізації. Старовинність у концерті видніється крізь індивідуальний стиль композитора. БІЗЕ ПУЛЕНК РАВЕЛЬ Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України Диригент – ІГОР ПАЛКІН Солістка – ОЛЕНА ЖУКОВА (клавесин) Програма: Ж. Бізе – Симфонія № 1 до мажор ("Юнацька") Ф. Пуленк – Концерт "Сільський" для клавесина з оркестром М. Равель – Болеро. 

ГДЕ, КОГДА И ПОЧЕМ
Когда:
15 августа, 19:00
Адрес:
Владимирский спуск, 2
Телефон:
(044) 278-16-97, 278-62-91