"Місто vs. Урбазаври": що змінилося на набережній Либеді після трансформації

Що змінилося на набережній Либеді після трансформації

Що змінилося на набережній Либеді після трансформації

Досуг и еда
05 октября 10:18

На правах реклами

glo™ призначений для повнолітніх споживачів тютюну або нікотину

Трансформована в рамках кампанії "Місто vs. Урбазаври" набережна річки Либідь стала доступна всім охочим.
Урбаністи разом із брендом glo™ встановили на локації лавочки та тканинні навіси, облаштували місце для перегляду кінофільмів з проєктору, а саму локацію розфарбували яскравими навігаційними лініями. Так занедбана раніше локація набула друге життя: тепер тут можна з комфортом відпочити, прогулятись або зустрітися з друзями. 

Що змінилося на набережній Либеді після трансформації
Що змінилося на набережній Либеді після трансформації

Юлія Бевзенко, авторка проєкту "Шукай!" та CITY HERO, що очолювала полювання на Водозавра, каже, що різниця між локацією до і після трансформації приголомшлива:

"Я дуже радію, що взяла участь у проєкті про реальні зміни. Багато років набережну Либеді знали не з ліпшого боку. Тепер тут чисто, красиво і навіть можна подивитися фільм на проєкторі. У це вкладено багато сил. І що більше людей дізнається про трансформації, тим популярнішою стане ця локація".

Оновлення зробили за допомогою методів тактичного урбанізму, в основі якого лежить теорія маленьких справ. Справжні перетворення починаються з локальних трансформацій, тож не обов’язково братися за щось глобальне, щоб створювати значущі зміни у міському середовищі. При цьому зміни на місцях дозволяють привернути увагу до певних проблем і розпочати діалог щодо їх вирішення.  

Що змінилося на набережній Либеді після трансформації
Що змінилося на набережній Либеді після трансформації

Нагадаємо, в рамках урбаністичної кампанії “Місто vs. Урбазаври” за підтримки бренду glo™ в Києві було знайдено трьох Урбазаврів: Мостозавра під Гаванським мостом, Водозавра на набережній Либеді та Брудозавра у покинутій арці біля Рейтарської. Кожній з цих локацій була притаманна якась із типових урбаністичних проблем Києва — наприклад, ускладнений доступ до води.

Що змінилося на набережній Либеді після трансформації
Що змінилося на набережній Либеді після трансформації

Ця проблема властива не лише українській столиці, а й багатьом великим містам навколо світу. Актуально це виявилось і для Києва: в ході голосування вирішили, що місту варто позбутися Водозавра та трансформувати набережну річки Либідь.

Урбаністи разом із брендом glo™ вирішили виправити це і обрали для трансформації ділянку набережної від провулка Фізкультури до вулиці Івана Федорова. Там встановили лавочки та тканинні навіси, створивши комфорт і затінок для відпочинку біля води. Частину набережної перетворили на місце для перегляду фільмів через проєктор: кожен охочий може прийти і влаштувати кінопоказ для друзів. Наостанок, бетон колектору розфарбували в яскраві кольори — ці лінії не лише прикрашають локацію, а й ведуть відвідувачів вздовж неї, вказуючи на вхід та вихід.

12 вересня на трансформованій набережній пройшла вечірка "Місто vs. Урбазаври", про яку ми писали у попередньому матеріалі. Ну а зараз трансформована локація доступна всім охочим. Тож якщо ви й досі не завітали на новий прогулянковий спот столиці — саме час це зробити.

Нагадаємо, трансформація в рамках кампанії "Місто vs. Урбазаври" також торкнулася локацій в Одесі та Харкові. В Instagram проєкту та в акаунті @urbanreforms можна побачити весь процес трансформації у всіх містах, а також стежити за подальшим життям спотів. А в інстаграм-акаунті @glo_ukraine — стежити за новими нестандартними та цікавими проєктами бренду.

Это чат – пиши и читай 👇
Ого! ты доскролил до нашего чатбота 😏
Теперь у тебя есть возможность настроить его под себя и узнавать важный контент первым, чтобы рассказывать друзьям
Только почта, только хардкор 🤘
Мы в соцсетях