Оторвутся от своих гаджетов на часок : как обсуждают уборку снега детьми в киевской школе

"Оторвутся от своих гаджетов на часок": как обсуждают уборку снега детьми в киевской школе

Фото: из открытых источников
Автор: Дарья Кунец

Сегодня мы писали о скандале вокруг киевских школ №10 и №64, руководство которых вывело своих учеников вместо уроков очищать территорию учебного заведения от снега. Об этом сообщила Алена Парфенова на странице "Батьки SOS" в Facebook.

В комментариях пользователи Facebook красноречиво высказываются по этой теме. Vgorode собрал самые интересные мнения.


Что говорят "за"

Большинство пользователей считает, что подобная физическая нагрузка пойдет на пользу школьникам и на время выведет их из виртуальной реальности. Вот, что они пишут:

- Подумаєш.....Відірвуться від своїх гаджетів на годинку! І так нічого робити не хочуть! Від фіз праці ще ніхто не вмирав! І сніг у нас уже рідкість!, - пишет Марьяна Владимимровна. 

- Труд облагораживает человека. Нічого страшного як помахають хлопці лопатами. У містах нічого крім ложки тяжчого не тримають і виростають рослини. - комментирует Николай Побережный.

Также считают, что подобного рода работа в школе привит детям уважение к труду в целом: 

- Не вижу в этом ничего плохого.Считаю что детей надо приучать таким образом к труду.Именно тогда они это ценят. - отмечает Luiza Sidelnikova. 

- Поверьте ни один ребёнок не расстроился по поводу пропущенного урока .Это очень хороший пример для детей. Не нужно ждать пока приедет снегоочистная машина и уберет. Если каждый будет убирать снег возле своей территории то и завалов не будет. Попривыкали сидят дома и ждут что к ним пройдут во двор и уберут, - отмечает Ольга Погорелова.

- А завтра ,не дай бог ,ребенок чужую бумажку поднимет и в урну выбросит) )))) Это же вообще !!! Не для того я ему сопли до 18 лет вытирала))), - саркастично комментирует Лена Евтодий.

Интересную идею предложила пользователь Olena Derevska:

- Про мертві душі. Не секрет, що на 3200 грн. найти працівника в Києві, ммм, буває важко, і коли ці ставки діляться між реально працюючими людьми, не вважаю це за великий гріх. Про роботу дітей. Я вже писала - класний досвід у США, принаймні в деяких штатах, - дітей (старшокласників) залучають до чищення снігу, АЛЕ оплачують їм цю працю. Наше законодавство дозволяє залучати дітей до праці, залишилося якось придумати законний спосіб це оплачувати.


Что говорят "против"

В основном против детского труда в школе, апеллируют законодательством Украины, мол, это не законно, а также сетуют на занятость дворников и на коруппционные схемы в самих школах.

- Коли мова заходить про працю дітей в школі, то тут є два аспекти. Перший це чергування в класі, як на мене - обов'язково має бути, бо діти прибирають за собою і це нормально. а ось прибирання території школи має бути суворо заборонене. під час таких заходів обов'язково присутній вчитель, що відповідає за цих учнів. чому я маю відповідати за те, що комусь захочеться луснути лопатою когось по голові? таке теж може бути. А якщо це уборка листя .то дуже можливо натрапити руками на використані шприци, чи бите скло, рукавички можуть і не врятувати. Тому всі розмови про дихання чистим повітрям та фізичне загартування вважаю безпідставними. кому треба навчити дитину фізичної праці, будь ласка, але це має бути не в школі і не з учителем., - пишет Tetiana Shilo.

Пользователь подписанный, как Sosna Sosna провела почти целое расследование, в основном построенное на домыслах: 

- Навіть якщо це дітям в задоволення, навіть якщо за їх згодою і згодою батьків одночасно, але де ж технічні працівники? Чому їх не видно? А тому, що в день зарплати завхози (або інші довірені працівники керівника) стоять біля банкоматів з 7-8 банківськими картами, виданими на "мертвих душ" . І всі про це знають - ВСІ: і керівник РВО і гол. бухгалтер, і аудитор, і керівники і прості освітяни. І сприймається це як належне. А діти будуть прибирати сніг і їх батьки платити за прибиральниць в класах....

Николай Тарасенко увидел в том, что учеников заставляют что-то делать по школе - причиной пропажи детей. 

- Дійсно. Навіщо йти додому до родини. Краще щось робити, аби школа раділа. А нічого, що кожного дня у Київській області зникають безвісти діти, яких потім ніхто не може знайти. Неадекватні батьки та школи.. їх треба в одне місце зібрати й назвати Секта Родина Школи. Там діти будуть постійно прибирати, їх будуть використовувати, як рабів. Батьки у черзі, яка не має кінця, здають гроші. Просто здають і радіють. Інші батьки у вайбері також обьявами збирають гроші. Школа схожа на маєток олігарха, де прислуговують уся родина кожного усня. Краса..., - пишет Николай. 

СМОТРИ ЕЩЕ:

Вместо уроков: киевлян возмутило то, что их детей-школьников заставили убирать снег

Обсудить эту новость можно на нашей странице в Facebook.

Читай все новости в нашем канале Telegram или в Twitter