В Україні перестануть продавати ліки, які зробили в РФ чи Білорусі

В Україні перестануть продавати препарати, які зробили в РФ та Білорусі

В Україні перестануть продавати препарати, які зробили в РФ та Білорусі - фото: freepik.com

Події
24 травня 18:02

Верховна Рада підтримала зміни до закону "Про лікарські засоби". Тепер обіг препаратів, які виробляють на території РФ чи Білорусі, можна обмежувати.

Згідно з документом, у держреєстрації ліків може бути відмовлено у разі, якщо один або кілька етапів його виробництво здійснювалося підприємствами на території РФ чи Білорусі. Також дозволено скасовувати держреєстрацію препарату, якщо заявник або його представник пов'язані з російськими компаніями.

У МОЗ повідомили, що Росія не виготовляє оригінальних ліків. Більшість препаратів російського виробництва – генерики – тобто ті, у основі яких така ж кількість і якість активної речовини, що у оригінальному засобі. Тож від них можна буде відмовитись на користь українських чи європейських виробників.

Журналісти Vgorode проаналізували ринок лікарських засобів в Україні та з'ясували, що в аптеках препаратів російського чи білоруського виробництва є не так багато. Ми знайшли противірусні пігулки "Арпефлю" (Білорусь) та "Нормомед" (Росія). Також на сайтах ще є ліки для серця та судин "Ніктрогліцирин" російського виробництва, але вже не в наявності. Замість нього пігулки з тією самою назвою, але українського та польського виробництва. На сайті "Лікі24" є також багато гінекологічних препаратів з РФ та Білорусі:

Приклади препаратів, виробництво яких у Росії чи Білорусі -Приклади препаратів, виробництво яких у Росії чи Білорусі - фото: liki24.com

Зазначимо, що також цим документом дозволили на період воєнного стану зупиняти експорт лікарських засобів, якщо виникне проблема із забезпеченням потреб системи охорони здоров'я.

Приєднуйтесь до групи свого району на Facebook:

Березняки, Борщагівка, Виноградар, Воскресенка, Голосієво, Дарниця, ДВРЗ, Куренівка та Пріорка, Лісовий масив, Лук'янівка, Мінський масив, Нивки, Оболонь, Відрадний , Поділ, Позняки, ПОХ, Русанівка, Солом'янка, Троєщина, Теремки, Татарка, Шулявка.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах