Стінкова кантата

Стінкова кантата - фото

ул. Межигорская, 2

14 листопада, 18:00

(044) 425-42-80(касса)Справки по тел. 501-10-44, 425-31-16, 425-

250 - 500 грн.

Композитор: Карл Орфф

Виконавці

Хор та симфонічний оркестр Київської опери

Диригент та хормейстер – Анжела Масленнікова

Солісти:

сопрано – Ганна Твердова

тенор – Данило Коток

баритон – Сергій Макієнко

Про концерт

Сценічна кантата «Карміна Бурана» («Carmina Burana») видатного німецького композитора Карла Орффа (1895 – 1982) – один із найчарівніших творів світової класики. Її не дарма називають музичним бестселером 20 століття, адже зустріч із цією дивовижною музикою нікого не залишає байдужим. Життя і смерть, любов і самотність, радість і страждання, а головне – непостійність, непередбачуваність її величності Фортуни містило це геніальний твір.

Назва «Карміна Бурана» походить від середньовічної збірки віршів та пісень, створених невідомими поетами – мандрівними ченцями та студентами. Вона була знайдена на початку 19 століття в одному з бенедиктинських монастирів у передгір'ях Баварських Альп («carmina» латиною – «пісні», «burana» – назва місцевості). Карл Орфф натрапив на видання в каталозі антикваріату. Особливо захопила композитора вміщена на першій сторінці старовинна гравюра «Колесо Фортуни», яка символізувала мінливість людської долі. Кожну з фігур, на ній зображених, супроводжував текст: «царюватиму – цареві – царював – залишився без царства». З більш ніж 250 віршів Орфф обрав 24 поезії про кохання, весну, застільні та сатиричні пісні. Вони й увійшли до його кантати, причому латинський текст першоджерела залишився недоторканим.

Перше виконання "Карміни Бурани" у 1937 році в Державній опері Франкфурта-на-Майні започаткувало світову популярність твору. Найбільш відомою стала частина "О, Фортуна!" – звернення до мінливої ​​долі, що відкриває та завершує кантату.

Последние новости