Влада Києва написала та підготувала поради киянам, що потрібно зробити, щоб мінімізувати збитки від можливого блекауту цієї зими.
Міська влада в Києві вважає, що існує велика ймовірність того, що Росія знову, як і минулої зими, почне обстрілювати об'єкти енергетичної інфраструктури в Україні, і можуть виникнути ситуації, коли у мешканців зникатимуть світло та вода.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь щоб бути в курсі найважливішої інформації
Список рекомендацій щодо КМДА киянам:
1. Зробіть запас питної та технічної води. На одну дорослу людину на добу потрібно 3 літри питної води (включаючи рідину, що споживається з їжею) і 10-12 літрів технічної води для гігієни та приготування їжі. Запаси необхідно зробити терміном щонайменше 3 днів. Карта бюветів Києва – за посиланням.
2. Зробіть запас їжі, яка не псуватиметься без холодильника і не вимагатиме електроенергії для її приготування. Зокрема, це може бути:
- м'ясні, рибні та овочеві консерви;
- сушене та в'ялене м'ясо;
- сублімовані продукти (каші, локшина швидкого приготування та супи, які необхідно заливати окропом, або гречка, яку можна заливати водою кімнатної температури);
- хлібці, печиво, сухарі;
- сухофрукти, горіхи;
- шоколад, цукерки;
- енергетичні батончики.
3. Підготуйте та зарядіть павербанки та портативні зарядні станції.
4. Зробіть необхідний запас ліхтариків, ламп на батарейках або акумуляторах, свічок, сірників, батарей тощо.
5. Подбайте про наповненість домашньої аптечки всіма необхідними вам ліками.
6. Придбайте FM-радіо на батареях.
7. Підготуйте пальник із газовим балоном або на сухому спирті. Правила зберігання та використання туристичних газових балонів та пальників за посиланням.
8. Подбайте про пожежну безпеку – доцільно придбати домашній вогнегасник і тримати його поблизу місць, де ви запалюєте свічки або користуєтеся пальником.
9. У приміщеннях замініть звичайні лампочки на LED-лампи. Це допоможе знизити споживання електроенергії.
10. Збережіть тепло в будинку. Утепліть своє приміщення – заклейте стики вікон та перевірте зовнішню ізоляцію вікон, помістіть алюфом (теплоізоляційний, пароізоляційний та звукоізоляційний матеріал) між стіною та батареєю.
11. Підготуйте теплі домашні речі, ковдри, утеплені місця для домашніх тварин.
12. Подбайте про безпечне пересування вулицею у темний час доби. Одягайте світлорефлекторний одяг або носіть світловідбиваючі стрічки на рукаві, сумці або рюкзаку.
13. У разі блекаутів у місті працюватимуть пункти обігріву. Карта цих пунктів буде опублікована на Офіційному порталі Києва, у Telegram-каналі КМДА та у додатку Київ Цифровий. Завантажте цю карту, щоб отримати доступ до неї в автономному режимі, або записати адреси кількох найближчих пунктів.
14. Слідкуйте за офіційною інформацією від міської влади. Киянам рекомендують встановити додаток Київ Цифровий, підписатися на офіційні сторінки КМДА у Telegram та Facebook, стежити за новинами на телеканалі Київ, Радіо Київ – 98 FM, інтернет-виданні «Вечірній Київ» або за ефіром суспільного мовника.
Нагадаємо також, Vgorode публікував поради, як правильно використовувати газовий пальник у квартирі, щоб уникнути вибуху.