Володимир Зеленський виступив на засіданні Ради безпеки ООН

Володимир Зеленський виступив на засіданні Ради безпеки ООН – фото: instagram.com/zelenskiy_official/

У вівторок, 5 квітня 2022 року, відбулося засідання Ради безпеки ООН щодо останніх подій в Україні - військових злочинів російської армії. Президент України Володимир Зеленський виступив по відеозв'язку перед членами ООН. Зібрали головні тези.

На початку своєї промови Володимир Зеленський зазначив, що побував на Київщині після звільнення території від тимчасової окупації російських солдатів, зокрема, він був у Бучі. Президент України додав, що складно знайти такий військовий злочин, якого окупанти не вчинили там.

Більше актуальних новин читайте на нашому Telegram-каналі.

Зеленський каже:

Зеленський додав, що окупанти також відрізали язики жертвам, тому що не чули від них те, що хотіли почути. І це все робив постійний член Ради безпеки ООН, руйнуючи державні кордони та внутрішню гідність держав, починаючи війни свідомо та реалізовуючи політику знищення, вбиваючи мирних жителів.

Крім того, президент України наголосив, що агресор залишає по собі лише руїни та поховання, підтримує ненависть на державному рівні та намагається експортувати ненависть до інших країн за допомогою пропаганди та політичної корупції, провокуючи глобальну продовольчу кризу в інших країнах.

Зеленський також сказав, що він, як і члени ООН знають, що говоритимуть представники росії на всі звинувачення. росія звинувачуватиме всіх, щоб виправдати себе - говорити про різні версії, про постановочні відео, про те, що тіла підкинули.

Але зараз 2022 рік - є докази, є супутникові знімки, є можливість провести повне прозоре розслідування, в чому Україна зацікавлена, максимальна співпраця та залучення журналістів. Мета – покарати того, хто вважає себе безкарним та показати всім потенційним злочинцям світу, що вони будуть покарані.

За словами Зеленського, якщо члени ООН не готові до закриття інституції, то діяти потрібно зараз і повертати собі силу. Необхідна рішучість, необхідно негайно примусити агресора до миру. Світ не хотів бачив окупацію Криму, війни проти Грузії, відокремлення придністровського регіону від Молдови і як росія готувала ґрунт для інших конфліктів біля своїх кордонів.

Зупинити це можна притягненням російських військових до відповідальності і тим, хто віддавав накази - кожен, хто віддавав накази і виконає їх, будуть під міжнародним трибуналом.

Последние новости