На Житомирській трасі відновлено сполучення зі столицею. Дорожники завершили роботи з облаштування тимчасової переправи через річку Ірпінь і сьогодні нею вже вирушили перші автівки.
Переправа та відновлена дорога на Житомирській трасі працює у напрямку Києва та Житомира. Її швидко відновили, адже це один з критично важливих напрямків.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Про відновлене сполучення зі столицею написав міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.
Міст біля селища Стоянка був зруйнований у перші дні російського вторгнення, щоб стримати наступ ворога. Практично з перших днів після звільнення Київщини Укравтодор почав працювати на критично важливих об'єктах, зокрема на Житомирській трасі. Тут було зруйновано не лише інфраструктуру, а й дорогу. Траса стала полем битви під час окупації. Фахівці оперативно почали розчищати трасу, і паралельно будувати об'їзну дорогу.
Тимчасову білощебневу дорогу з переправою через Ірпінь, за словами Кубракова, побудували за 13 днів у кооперації з військовими.
Зараз цією дорогою можуть користуватися переважно легкові та маловантажні авто. Великоваговий транспорт поки що має користуватися вже наявними обхідними шляхами.
[read_more_vg id="1203620"]
Міністр інфраструктури також зазначив, що паралельно ведуться роботи з демонтажу зруйнованого мосту, і вже за кілька місяців планується побудувати та відкрити один проїзд новим мостом на трасі М-06.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що міст через річку Ірпінь у селі Романівка, який був зруйнований під час війни, стане частиною меморіалу. Цей міст був єдиним шляхом евакуації населення із міст Київщини. За задумом авторів меморіалу, у майбутньому люди зможуть відчути все, що тут відбувалося. В рамках цієї ініціативи пропонують розповісти історію відомого знищеного мосту.