400-річну липу Петра Могили, яка була пошкоджена буревієм у Києві, врятують. Фахівці вже розробили план, як "вилікувати" дерево.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що ввечері 12 травня у Києві почалася злива та сильний вітер. Негода зруйнувала багато дерев, серед яких була унікальна пам'ятка культури, ботанічний пам'ятник природи - липа, якій вже 400 років, що росте біля руїн Десятинної церкви. За попередньою оцінкою фахівців, буревій зламав скелетну гілку дерева і його реально відновити.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Як повідомляє комунальна організація "Київзеленбуд", спеціалісти вже знайшли спосіб, як врятувати стару липу Петра Могили.
13 травня дерево обстежили фахівці "Київзеленбуду" та біолог-дослідник Ігор Сінгер. Вони вирішили, які роботи варто провести першочергово, щоб липа змогла рости далі.
Експерт зі стану рослин та фахівець з аплікації засобів захисту рослин Ігор Сінгер неодноразово лікував липу Петра Могили, тож добре її знає. За його словами, причиною зламу гілки від вітру стала анатомічна вада розвитку стовбура ( так звана вростаюча кора). Крім того, вглибині липи розвивалися стовбурові інфекції.
Відновлення дерева відбуватиметься у декілька етапів:
- проведення санітарної обробки і формування пасивного дренажу рани та монтаж сітки на отвір;
- проведення санітарної розвантажуючої обрізки (тінінг);
- встановлення тимчасової опори для розвантаження гілки.
Також у подальшому спеціалісти мають розробити систему догляду за раною дерева. Для фіксації липи потрібно буде спроектувати, виготовати та встановити систему динамічної стабілізації крони.
[read_more_vg id="1206267"]
Раніше ми розповідали, що у Шевченківському районі Києва забудовник зіпсував фасад історичної будівлі, яка є пам'яткою архітектури та історії місцевого значення.