З 16 по 21 травня у Києві було відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій шкілдивих речовин у повітрі. Їх зафіксували на стаціонарних постах контролю у різних місцях столиці.
Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського назвала райони, у яких було помічено зміни якості повітря.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
За даними обсерваторії, минулого тижня у повітрі Києва перевищено:
завислі речовини – у 1,0-1,2 рази. Порушення норм було зафіксовано на площах Бессарабській та Перемоги, проспекті Перемоги та вулиці Каунаській.
діоксид азоту –
- у 6,1 рази на площі Перемоги;
- у 4,2-5,3 рази на проспектах Перемоги та Оболонському, а також на вулицях Попудренка, Каунаській та Інженера Бородіна;
- у 3,2-3,9 рази на площах Бессарабській та Деміївській, у районі Гідропарку, бульварі Лесі Українки, вулицях Академіка Стражеска, Довженка та Семена Скляренка, але на проспекті Науки, 37, в районі метеомайданчику, перевищень не спостерігалося.
формальдегід –
- у 5,4-5,7 рази на вулицях Довженка та Попудренка;
- у 3,1-3,7 рази на площах Перемоги, Деміївській та на вулиці Скляренка;
- у 1,1-2,8 рази на Бессарабській площі, бульварі Лесі Українки, у районі Гідропарку, проспектах Перемоги, Оболонському та Науки, вулицях Каунаській та Академіка Стражеска.
Усього за минулий тиждень на 16-ти стаціонарних постах обсерваторії було відібрано та проаналізовано 1 612 проб атмосферного повітря.
Наразі рівень забруднення оксидом вуглецю знизився, а завислими речовинами, діоксидом азоту та формальдегідом – підвищився. Вміст діоксиду сірки у повітрі Києва не змінився.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що минулого тижня пожежники гасили найбільше за масштабом загоряння у лісах Чорнобильської зони. Вітром дим міг переміститися на Київ, проте рівень радіації як біля епіцентру пожежі, так і у столиці, відповідає нормам.