Дерусифікація: чи змінювати документи мешканцям Києва після перейменування вулиць

Дерусифікація: чи міняти документи мешканцям Києва після перейменування вулиць. || Фото: unsplash.com

На тлі новин про перейменування 300 вулиць у Києві багато городян стурбовані тим, що їм доведеться міняти безліч документів, щоб оновити адреси. Проте перейматися цим не варто.

Якщо вашу вулицю перейменували, оновлювати документи на нерухомість або місце реєстрації немає необхідності. Законодавством не передбачено внесення змін до правовстановлюючих документів (свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу та інші) у зв'язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться ваш об'єкт нерухомості.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Документи, де вказуються старі назви вулиць, все ще будуть дійсними. Проте оновити їх можна за власною ініціативою або у разі продажу/дарування. Фізособа має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін до Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно у зв'язку із зміною назви чи перейменування вулиці.

Як отримати довідку?

Щоб внести зміни до документів, якщо потрібно здійснити деякі нотаріальні дії (продаж, спадкування, дарування тощо), слід звернутися до Департаменту архітектури та містобудування КМДА. Ця процедура та всі супутні повинні бути абсолютно безкоштовними.

Последние новости