У Києві судді, який агітував знайомих за "руський мир" і виправдовував військові злочини солдатів РФ, повідомили про підозру.
Як повідомили у ГБР, фігурант - уродженець Криму, якого після окупації півострова було переведено до Північного апеляційного господарського суду Києва. І хоч він продовжив жити на неокупованій території України, погляди мав антиукраїнські.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Підозрюваний виправдовував звірства солдатів РФ, зневажливо відгукувався про українських військовослужбовців та агітував знайомих співпрацювати з ворогом. Багато його розмов з членами сім'ї, родичами та близькими друзями було записано. Вони перебувають у розпорядженні СБУ і є документальним підтвердженням позиції фігуранта.
Зокрема, у розмові зі своїм знайомим із Мелітополя він говорив такі фрази:
- Головне, щоб вони не повернулися так назад, як у нас. Тоді тобі доведеться до нас додому, до Криму.
- Ваш регіон жив за рахунок сільгосппродукції, яка вирушала на Крим та Росію.
- І зараз, якщо вам відкриють цю вільну, то це нормально буде.
- Хайль Гітлер, а ти що до міліції не йдеш там на роботу? Я думав, ти вже там начальник міліції влаштувався, там кадрове голодування.
- Так, ти з досвідом роботи треба робити кар'єру, головне, щоб вони так назад не повернулися, як у нас.
Така поведінка та позиція грубо порушують "Присягу судді", яка чинить правосуддя від імені України, працюючи для реалізації верховенства права на благо всього народу.
Судді повідомили про підозру щодо кількох статей Кримінального кодексу України:
- виправдання, визнання правомірної, забезпечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників, вчинені службовою особою (ч. 3 ст. 436-2);
- підбурювання до колабораціоністської діяльності, зокрема, до добровільного зайняття громадянином України посади у незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території (ч. 4 ст. 27 та ч. 7 ст. 111-1)
Так, під час слідчо-оперативних дій СБУ з'ясували, що чиновник:
- визнає правомірними дії РФ щодо вторгнення на територію України;
- заперечує факти руйнування окупантами об'єктів цивільної та критичної інфраструктури, мародерства, незаконного затримання місцевих жителів, примусового утримання та застосування до них катувань;
- не приховує ненависті до Сил оборони України та до патріотично налаштованих громадян;
- виявляє нетерпимість до української влади та засуджує дії президента України з оборони держави.
За всіх наявних доказів затримати його поки що неможливо, навіть якщо він отримав повідомлення про підозру. Проблема полягає у відсутності законодавчого врегулювання функціонування Вищої ради правосуддя (ВРП). Це єдиний орган, уповноважений надати дозвіл на затримання суддів.
Членів ВРП ще не було обрано і орган ще не почав повноцінно працювати. У СБУ сподіваються, що незабаром ситуація зміниться, і підозрюваного зможуть офіційно затримати.