Учора, 21 вересня, мер Києва Віталій Кличко перевірив бомбосховище в одному з будинків у Печерському районі міста. Він заявив, що укриття не придатне до використання, воно зовсім не облаштоване для людей. Ті, хто винні в неналежній підготовці сховища, будуть нести відповідальність.
Київська влада виділила близько 100 мільйонів гривень утримувачам бомбосховищ, щоб вони привели їх в хороший стан та відремонтували. Проте не всі виконали завдання мерії.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
За результатами перевірки сховища Віталій Кличко розповів, що в укритті немає вентиляції, відчувається запах грибка, немає місць для сидіння. Кияни багато скаржаться на те, що в сховищах неможливо знаходитися, вони або не облаштовані, або навіть зачинені. Тому столична влада буде ухвалювати суворі рішення, щоб відповідальні за утримання укриттів, були покарані в разі порушення.
За словами Кличка, кожен район Києва отримав кошти і зобов’язання ефективно їх використати та створити в укриттях умови для перебування людей.
- Спочатку посадовці районів скаржилися, що немає грошей. Гроші виділили. Але не всі поспішають втілити те, на що отримали кошти. Це - неприйнятна ситуація! Адже безпека сьогодні є ключовим питанням для кожного киянина, – говорить мер Києва.
Нагадаємо, зараз у столиці працюють понад 4 тисячі укриттів для населення, серед яких підземні автопаркінги, підземні переходи, приміщення метрополітену, цокольні та підвальні приміщення, а також укриття на підприємствах. Усі вони мають бути доступні для людей під час повітряної тривоги. Приміщення подвійного використання, навіть ті, що знаходяться в оренді чи власності і де розміщені магазини чи кафе, мають бути відчинені як укриття під час небезпеки.
Адреси усіх укриттів у Києві можна знайти за посиланням.
Раніше Vgorode писав, що Київська міська прокуратура буде змушувати приводити укриття в належний стан через суд. Нею вже подано 8 позовів за фактом порушення утримання бомбосховищ.