Міністерство культури та інформаційної політики вважає неприйнятним існування радянських пам’ятників в українських містах. Проте експерти наголошують, що ці об’єкти не треба знищувати, їх необхідно переносити та зберігати, як частину української історії.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, радянські пам’ятники, від яких позбавляються міста та громади, потрібно розміщувати у спеціальних місцях.
- Деякі з цих пам’яток є частиною нашого культурного надбання, їм місце в спеціальних парках. Ми наголошуємо, Росія впродовж багатьох років чи десятиліть використовувала російську культуру як знаряддя поневолення народів, які мали нещастя опинитися під її владарюванням. І коли ми говоримо про те, що навряд чи варто, щоб в Україні існували понад 400 вулиць Пушкіна, варто говорити, чому вони з’явилися. Вони з’явилися, як інструмент послідовного насадження русифікації в Україні, — зазначив Ткаченко.
Член Експертної ради, мистецький критик і куратор Костянтин Дорошенко нагадав, що рада не вимагає заборони творчості окремих діячів, проте їхня присутність у публічному просторі неприпустима.
Окрім того у Міністерстві не вважають, що в Україні потрібно встановлювати нові пам’ятники на місці прибраних радянських. Таку практику використовували під часи РСРС і зараз від неї час відмовитися.
[read_more_vg id="1224292"]