Археологи Національного заповідника "Софія Київська" спільно з фахівцями Інституту археології НАН України під час своїх досліджень знайшли на території несподівану знахідку - залишки цегляної споруди, яка датується 18 століттям.
Їх виявили біля мурів Софії Київської.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Археолог Тимур Бобровський розповів, чому ця знахідка є унікальною.
За його словами, залишки нагадують частини якоїсь оборонної вежі. Вони утворюють коло діаметром близько 6,5 метрів. Стіни споруди були товщиною до 1 метра, а фундамент покладено глибшими ніж 1,5 метра.
Загадкові підмурки цегляної споруди, ймовірно, були створена у середині 18 століття.
Вчені будуть досліджувати знахідку, адже є припущення, що ці залишки - це частина кутової башти Софійської садиби часів митрополита Рафаїла Заборовського.
[read_more_vg id="1224964"]
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що на бані Софії Київської встановили хрест, замість того, що впав від вітру в січні. Він містить у собі елементи старого хреста, але виготовлений із нового сплаву. Хрест урочисто освятив митрополит Епіфаній.
Також ми розповідали, що на Подолі знайшли комплекс із чотирьох давніх історичних печер, які були зроблені у часи Київської Русі. У них є зображення тварин, яким вже понад тисячу років. Такі варязькі символи зазвичай прикрашали стіни будинку та слугували оберегом.