Встановлення головної новорічної ялинки у центрі Києва під час війни викликало у мешканців невдовлення. Багато хто виступає проти традіційної ялинки, аде вважає, що ці гроші більше потрібні на фронті, а підсвічування ялинки може нашкодити енергетиці України. Проте влада ще остаточно не вирішила, ставити ялинку цьогоріч, чи ні. Комісія міської ради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій розглянула петицію киян і буде консультоватися з оборонцями Києва.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що цьогорічну ялику планують зробити у патріотичних відтінках. Вже було представлено один проєкт зовнішнього вигляду ялинки. Традиційних різвяних розваг і ярмарків не буде, але новорічне дерево можливо встановлять. Де вона буде знаходитися - поки що невідомо.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Профільні департаменти, які будуть займатися встановленням новорічної ялинки в Києві, повинні врахувати всі пропозиції, щоб не використовувати бюджетні кошти, дотримуватися заходів безпеки та заощаджувати електроенергію.
Голова Комісії Київради Вікторія Муха зазначила, що вони взяли до уваги всі наведені в петиції аргументи. Вона повідомила, що місцева влада не планувала витрачати кошти з бюджету Києва та подумала про безпеку й енергоекономію.
Встановлення ялинки буде залежати від ситуації із безпекою у місті. Якщо ялинку таки встановлюватимуть, то місто разом із правоохоронцями подбає про охорону.
- На жаль, є окуповані міста та села, де цього року не буде свята. І саме наша ялинка – як головна ялинка країни – може стати для всіх символом надії і віри. Ми знаємо, що перемога України неминуча, і віримо, що наступного Різдва у кожному українському місті, містечку чи селищі ялинки засяють синьо-жовтими вогниками. А цього року ми не дозволимо російським варварам вкрасти у наших дітей свято. Українські дітлахи і так настраждалися від жахіть війни, – говорить Вікторія Муха.
Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко теж підтвердила, що якщо у Києві буде дозволено встановитиноворічну ялинку, то кошти на це виділять меценати та соціально відповідальний бізнес. Місту можуть безкоштовно надати новорічне дерево, прикраси та генератор для підсвічення ялинки. А після свят генератор віддадуть установі критичної інфраструктури або на фронт.
Також влада розглядає варіант, що ялинку підсвічуватимуть лише у день відкриття 19 грудня, на Різдво (25 грудня та 7 січня) та на Новий рік.
[read_more_vg id="1225519"]
У столиці зараз живе близько 300 тисяч дітей, які попри все хочуть свята. Серед них є ті, хто були змушені переїхати до Києва у зв’язку із повномасштабною війною, а також діти з інвалідністю, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та діти, які втратили одного з батьків під час війни із РФ.
Раніше ми розповідали, що першу новорічну ялинку у Києві вже встановили. Вона знаходиться біля ТРЦ "Блокбастер". Імовірно, вона встановлена за кошти власників ТРЦ. Біля ялинки пізніше планують також облаштувати каток.