У Мінцифри пояснили, чому при відключенні світла зникає мобільний інтернет

У Мінцифри пояснили, чому при відключенні світла зникає мобільний інтернетт. || Фото: unsplash.com

Багато українців вдома користуються Wi-Fi роутерами, але домашній дротовий інтернет без світла не працює, тому люди переключаються на мобільний зв'язок. Однак часто зустрічаються скарги абонентів на те, що вони не тільки не можуть "зловити" мобільний інтернет, а й іноді втрачають можливість комусь зателефонувати. У Мінцифри розповіли, із чим пов'язані ці проблеми.

Директор департаменту розвитку фіксованого інтернету Міністерства цифрової трансформації Юрій Мацик в інтерв'ю "Економічній правді" розповів про те, з чим пов'язані перебої з мобільним зв'язком та інтернетом під час відключень світла. За його словами, така проблема виникає з двох причин.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Перша причина пов'язана з електропостачанням вежі стільникового зв'язку.

Якщо вежа розташована в житловому кварталі, де відключили світло, то електрика не подається і на неї. У такому випадку вишка працюватиме від акумулятора. Однак його обсяг вистачає ненадовго. В середньому вежа може працювати в автономному режимі близько чотирьох годин без підзарядки.

Залежно від типу акумулятора, повноцінна зарядка займає до 24 годин. Однак, якщо світло вимикають на чотири години кілька разів на добу, то за цей час воно не підзарядиться до 100%. Рівень заряду акумулятора поступово знижуватиметься, після чого вежа перестане працювати.

Друга причина пов'язана з кількістю абонентів та навантаженням. Вишки встановлювали з урахуванням середніх показників за кількістю абонентів та обсягом трафіку, який вони використовуватимуть. При розрахунках береться до уваги те, що частина людей користується домашнім інтернетом, тому навантаження на вежі не перевищує норми.

Але за відключеного світла більшість абонентів намагаються підключитися до мережі через мобільну мережу, яка надає послуги в умовах "обмеженої ширини смуги". Це частотний діапазон, що пропускає певний обсяг інформації. Простими словами – можливості вишок не розраховані на те, що всі абоненти на певній ділянці одночасно використовуватимуть її ресурс, адже пропускна спроможність її частотного діапазону обмежена.

З цієї ж причини зараз можна спостерігати, що у селах зв'язок набагато кращий, ніж у великих містах, де населення у кілька разів більше.

[read_more_vg id="1229623"]

Є пояснення і тому, що мобільний інтернет не працює, але є можливість зателефонувати. Це з рівнем енергозалежності антен, встановлених на вежі. Найшвидше "вмирають" антени з технологією 4G, яка дозволяє швидко завантажувати контент. Останніми перестають працювати антени з 2G, за допомогою яких можна передати невеликий обсяг інформації (текстові повідомлення) та зателефонувати.

Последние новости