Такі небезпечні відходи, як енергозберігаючі лампи та термометри, не можна просто викинути в смітник. Їх потрібно правильно утилізувати. В домашніх умовах їх можна збирати в окремий смітник, а потім відносити у спеціальні контейнери, які розташовані по всьому місту. Звідти відходи повезуть на місця збору та правильно утилізують.
Місцева влада створила зручну мапу з адресами, де стоять такі контейнери для небезпечних відходів.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Як повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації, у місті є понад 200 контейнерів для утилізації небезпечних відходів. Туди можна здати відпрацьовані батарейки, енергозберігаючі лампи, термометри тощо.
Такі відходи не можна викидати як звичайне сміття, бо з вашого дому вони відправляться на сміттєзвалища, де їхня структура під впливом природних факторів швидко зруйнується, а токсичні речовини, які є в складі, потрапляють у ґрунт та воду.
Тому небезпечні відходи варто викидати окремо у контейнери, які ви можете знайти на мапі за посиланням.
Контейнери для небезпечних відходів вперше з'явилися у Києві у 2018 році за рахунок коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища. У них можна викидати сольові, лужні, літієві, срібні та ртутні батарейки, непошкоджені термометри та енергозберігаючі лампи.
На контейнерах нанесені позначки, які показують, які отвори призначені для кожного типу відходів. Ртутні термометри та енергозберігаючі лампи потрібно викидати лише в упаковці, або ж загорнутими у папір, аби уникнути пошкодженнь.
Відходи вивозять по заповненню контейнерів або ж за заявкою балансоутримувача.
[read_more_vg id="1230308"]
У комунальному підприємстві "Київкомунсервіс" розповіли про небезпеку кожного типу таких відходів та як проходить процес їхньої утилізації.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що у Києві є платний вивіз небезпечних відходів. Центр управління відходами розробив послугу, за допомогою якої можна безпечно та швидко утилізувати токсичне сміття.