Міністерство культури та інформаційної політики України підтримує ідею знесення каплички біля Десятинної церкви, або, як її ще називають - "храму-МАФу". Вона побудована у забороненому для цього місці та поишрює наративи московського патріархату.
Будівлю каплички в історичному центрі Києва планували знести ще з липня 2020 року. З того часу суд розглядає позов Національного музею історії України з проханням підтвердити, що розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Як повідомляє пресслужба Мінкульту, відомство, хоч і не є позивачем у справі, готує усі документи та пояснення, щоб довести, що "храм-МАФ" біля Десятинної церкви порушує вимоги Земельного кодексу.
Капличка на цьому місці була зведена Українською православною церквою, а пізніше на її місці хотіли звести храм, який став би "відродженням унікального символа Православія — Десятинного собора".
Але будівництво "храма-МАФу", як і будь чого іншого, на цьому місці заборонене. Територія біля Десятинної церкви входить до буферних зон пам’яток ЮНЕСКО, а будь-які нові архітектурні форми порушують ансамбль історичного археологічного комплексу "Десятинна церква".
[read_more_vg id="1230841"]
На підтримку знесення каплички створили петицію. Автори зазначають, що у маленкому храмі часто поширювалися антиукраїнські наративи, а священники та персонал працюють в інтересах країни-агресора.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що храми Києво-Печерської лаври починають повертатися на баланс України. В УПЦ закінчився строк оренди Успенського собору та Трапезної церкви на території заповідника, тож тепер вони не можуть проводити там служби і різні заходи. У Мінкульті зазначили, що українська святиня має працювати лише для українського народу.