Компенсація за зруйноване житло внаслідок війни: як і коли українці отримають її

Компенсація за зруйноване житло внаслідок війни. || Фото: Pexels

Восени минулого року, за підрахунками аналітиків Міністерства розвитку громад і територій, понад 2,4 мільйони українців мешкали у пошкодженому чи зруйнованому житлі. Щодня російські окупанти продовжують терор, збільшуючи кількість руйнувань.

Держава запропонувала офіційний механізм подачі заявок на компенсацію. Через "Дію" свої заявки залишили понад 316 тисяч українців, які є власника пошкоджених чи зруйнованих будинків внаслідок війни.

У Міністерстві інфраструктури розповіли про механізм компенсацій за зруйноване житло, який закладено в законопроєкті №7198. Верховна Рада вже затвердила його у першому читанні.

Закон визначає хто зможе отримати компенсацію, в якому виді, коли і як постраждала сторона зможе її використати для придбання нового житла.

Кошти на відшкодування збитків українцям, житло яких постраждало через вторгнення російської армії, братимуть з конфіскованих грошей країни-агресора.

При місцевих адміністраціях будуть створювати комісії з розгляду питань про надання компенсації. Постраждалі подаватимуть заявки до таких комісій кількома шляхами: через "Дію", ЦНАПи або нотаріуса. Комісія матиме 30 днів на те, щоб обстежити об'єкт і ухвалити рішення щодо компенсації.

Згідно з інструкцією для отримання компенсації, існуватимуть два види компенсацій – грошова та у вигляді житлових сертифікатів.

Грошова компенсація

Її можна буде отримати тільки за приватний або дачний будинок. Для цих надходжень має бути створений спеціальний рахунок. Порядок, який визначатиме механізм грошової компенсації, поки що розробляють.

Житловий сертифікат

Він відображатиме оцінену вартість зруйнованого майна. Її розраховуватимуть за спеціальною методикою, в основі якої буде вартість житла за м&³2;.

Сертифікат діятиме упродовж п'яти років. Власник сертифікату зможе обирати, де придбати квартиру чи приватний будинок. Для купівлі можна буде використати один або декілька сертифікатів.

Последние новости