Карта бойових дій в Україні за 23 січня

Карта бойових дій в Україні за 23 січня || фото: Сергей Нужненко / Радио Свобода

Сьогодні, 23 січня, в Україні розпочалася 334-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Відзначається, що прихильність Путіна до фінансиста "Вагенра" Євгена Пригожина значно підірвана через неспроможність власними силами  захопити Бахмут.

Повідомляється, що російський президент Володимир Путін, ймовірно, звернувся до Пригожина та його союзника, генерала армії Сергія Суровікіна, щоб продовжити зусилля, аби завоювати позиції та зламати волю України та її західних прихильників продовжувати війну після того, як звичайна російська армія досягла кульмінації та, насправді, зазнала катастрофічних невдач. Путін, очевидно, вирішив дати Пригожину та Суровікіну шанс показати, що вони можуть зробити з мобілізованими полоненими, з одного боку, та підтримкою регулярноі армії, з іншого. Обидві спроби зазнали невдачі.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 23 січня.

Російські війська продовжували обмежені контратаки, щоб відновити втрачені позиції вздовж лінії Сватове-Кремінна. Російські джерела стверджували, що українські сили вразили промисловий об’єкт у Кадіївці Луганської області ракетами HIMARS.

Російські війська продовжували наступальні дії в районі Бахмута та Донецька – Авдіївки.


Російські війська продовжують наступальні дії на двох напрямках у Запорізькій області, головні зусилля зосереджені на Гуляйполе та Оріхів. Натомість, начальник українського Об'єднаного прес-центру сил оборони Таврійського напрямку Євген Єрін 22 січня запевнив, що російські війська не ведуть широкомасштабних операцій на запорізькому напрямку.

Російська окупаційна влада продовжила захоплення цивільної інфраструктури на окупованих територіях за рахунок здоров’я та безпеки цивільного населення.

За даними ISW можливий великий наступ Росії на північ України з боку Білорусі виглядає дедалі малоймовірним. Зараз ISW оцінює ризик російського вторгнення в Україну з Білорусі як дуже низький.

Представник Головного управління військової розвідки (ГУР) України Андрій Юсов заявив, що наразі немає загрози наступальної операції Росії з боку Білорусі та ГУР не спостерігає угруповання та готовності російських військ у Білорусі, яка б дозволяла провести таку операцію. Генштаб України вкотре наголосив, що не спостерігає формування ударного угруповання російських військ у Білорусі.

Последние новости