Цього тижня благодійний фонд "Право на захист" передав три спеціалізовані автомобілі для перевезення маломобільних людей громадам Київської області – Баришівській, Васильківській та Фастівській.
У 2022 році Баришівська громада прийняли 616 внутрішньо переміщених осіб. Крім того, тут проживає 1 363 людей з інвалідністю, з яких 161 дитина. Під час наступу на Київ було знищено багато об'єктів інфраструктури. Через зруйновані мости є складнощі з доїздом до населених пунктів громади. Саме тому такий автомобіль може допомогти маломобільним людям дістатися до офіційних структур, лікарень та інших установ у містах.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
У Васильківській громаді зареєстровано 4 958 осіб з інвалідністю та понад п’ять тисяч внутрішньо переміщених осіб. На території громади функціонують кілька профільних медичних закладів, зокрема, притулок для осіб постраждалих від насильства, центр здоров’я і реабілітації для дітей з інвалідністю та геріатричний пансіонат, до яких потрібно якось добиратися.
У Фастівській громаді, яка також отримала таке авто, проживає 7 376 внутрішньо переміщених осіб та 1050 людей з інвалідністю, з яких 206 – діти.
Усі автомобілі перейшли у підпорядкування установ соціального захисту населення. У кожному районі управління соціального захисту та територіальні центри працюють та опікуються безпосередньо людьми вразливих категорій, тому кожна людина з особливими потребами може звернутися до громад, щоб отримали ці автомобілі.
У Баришівці – це Баришівський територіальний центр, у Василькові - управління соціального захисту населення, у Фастові - Фастівський міський територіальний центр соціального обслуговування.
Передачі автомобілів відбулись в межах проєкту "Задоволення нагальних багатогалузевих гуманітарних потреб внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні". Програма здійснюється за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA).
Завдяки такому спецтранспорту особи з інвалідністю будуть без перешкод діставатись медичних та інших закладів. Наявність спеціально обладнаного авто не просто вирішує певну потребу маломобільних людей та осіб з інвалідністю, а підвищує рівень якості життя у громаді загалом.