Києво-Печерська лавра вирішила перейти на Новоюліанський календар. Відомо, що планується перейти на новий календар з 15 листопада.
Як повідомляє виконувач обов'язків намісника Лаври архімадрит Авраамій, Лавра почне використовувати новий календар, коли почнеться різдвяний піст.
- На численні прохання парафіян Києво-Печерської Лаври, з благословення Священноархімандрита Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженнійшого Митрополит Епіфаній, з 15 листопада ( початок Різдвяного посту) Лавра переходить на використання новоюліанського календаря, який є основним для нашої Помісної Церкви, - зазначив архімадрит Авраамій.
Що таке Новоюліанський календар:
Новоюліанський календар - найбільш сучасний і точний. Він найбільш точно відображає реальний астрономічний рух небесних світил та Землі. Календар розроблений сербським астрономом, професором математики й небесної механіки Белградського університету Мілутіном Міланковичем 1923 року.
Хто використовує Новоюлінський календар:
З 1 вересня 2023 року на Новоюліанський календар перейшла Православна церква України. Зокрема, календар використовує 10 з 16 автокефальних східних православних церков.
Які зміни:
З переходом на новий календар православні християни східного обряду України святкуватимуть звичні для нас свята у інші дати:
- Різдво: 25 грудня, а не 7 січня,
- День Святого Миколая - 6 грудня, а не 19 грудня,
- Водохреще - 6 січня, а не 18 січня,
- Покрову - 1 жовтня, а не 14 жовтня.
Зазначаємо, що при цьому на Великдень та інші свята, дати яких визначаються за місячним календарем, це рішення не вплине.
Нагадаємо, за східним календарем 10 лютого 2024 починається час Зеленого Дерев'яного Дракона.