Сьогодні, 9 листопада, в Україні розпочався 990-й день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російська армія настає по всій лінії фронту, а ЗСУ намагаються зупинити наступ.
Vgorode публікує карту бойових дій Інституту вивчення війни (ISW) за даними 9 листопада.
8 листопада українські сили просунулися до північно-західного краю українського виступу в Курській області, на тлі посилення російських атак уздовж цього напрямку. Геолокаційні кадри підтверджують незначне просування українських військ до північної Новоіванівки, південно-східніше Кореневого. Деякі російські мілблогери повідомляють про інтенсивні бої поблизу Новоіванівки та Дарини, а також просування російських військ на околицю Плехово. Російське МО стверджує, що бої тривають біля Дарини, Миколаєво-Дарини, Новоіванівки, Зеленого Шляху та на північ від Суджі. Водночас російські війська нібито відбили українську атаку біля Нового Путу в Глушковському районі.
Також 7-8 листопада підрозділи ГУР України завдали удару по нафтопереробному заводу в Саратовській області за допомогою безпілотників, пошкодивши інфраструктуру. На відео в соцмережах видно пожежу біля заводу, уламки українського дрона впали на мазутний бак. Саратовський НПЗ, що належить «Роснефть», виробляє близько 7 млн тонн нафти щорічно.
Російські війська 7 і 8 листопада продовжували наступальні операції на північний схід від міста Харків поблизу Вовчанська, але не просунулися. Повідомляється, що під Вовчанськом діють підрозділи 116-ї окремої бригади спеціального призначення Росгвардії.
7–8 листопада російські війська продовжували наступальні дії на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна, але без значного просування. Російські джерела заявляли про захоплення смуги біля Кучерівки, залізничної станції та українських позицій поблизу Петропавлівки (схід від Куп’янська), а також про просування до лісистої зони поблизу Колісників. Однак Інститут вивчення війни (ISW) не отримав візуального підтвердження цих заяв.
Речник української бригади в районі Куп’янська зазначив, що росіяни обмежують використання бронетехніки на цьому напрямку, зосереджуючись на піхотних штурмах, а погіршення погодних умов зменшує активність російської авіації. Російські джерела також заявляли про просування в напрямку Зеленого Гаю та Копанки (захід від Сватового) і до Тернів (захід від Кремінної), проте ISW не підтвердив цих заяв візуально.
Російські війська продовжували атаки в різних районах біля Куп’янська, Сватового та Кремінної, а на Лиманському напрямку помічено безпілотники російської 144-ї мотострілецької дивізії.
7–8 листопада російські війська продовжували наступ на північний схід, південний схід та південь від Сіверська, зокрема поблизу Білогорівки, Виїмки та Переїзного, однак змін на лінії фронту не зафіксовано. Російський блогер заявив про просування на північ від Івано-Дарівки, але ISW не підтвердив цього візуально. Повідомляється, що 123-тя мотострілецька бригада та 2-га артилерійська бригада діють у районі Спірного та Виїмки.
Російські сили просунулися на південь від Часового Яру, зокрема до району шахти на схід від Ступочок. Російські джерела стверджували, що 6-та мотострілецька бригада захопила шахту та перетнула Сіверсько-Донецько-Донбаський канал біля Кліщіївки, а також просунулася на три кілометри навколо Часового Яру. ISW не підтвердив ці заяви.
7 і 8 листопада російські війська продовжували наступ у районі Торецька та на південний захід від Торецька в напрямку Щербинівки, але жодних підтверджених змін на лінії фронту не було. За повідомленнями, у Торецьку діють підрозділи російської 132-ї ОМСБр (51-а ОМС, колишній 1-й ОМС ДНР).
8 листопада російські війська продовжили наступ на Покровському напрямку, але підтверджених змін на лінії фронту не зафіксовано. Російські мілблогери заявили про просування росіян на схід від Покровська поблизу Новоолександрівки, на південний схід біля Селидового та в бік Петрівки й Юрівки. Один мілблогер зазначив, що російські сили просунулися на 400 метрів у напрямку Юрівки, але ISW цього не підтвердив. Наступ також тривав у районах Миролюбівки, Новоторецького, Проміня, Крутого Яру, Сухого Яру, Лисівки, Григорівки та Вишневого.
8 листопада на заході Запорізької області в районі Новоандріївки (на північний захід від Роботиного) тривали позиційні бої, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Повідомляється, що оператори безпілотників 38-ї окремої мотострілецької бригади (35-а загальновійськова армія СВО СВО) продовжують працювати на напрямку Пологів (схід Запорізької області).
8 листопада тривали позиційні бої на дніпровському напрямку в східній (лівобережній) Херсонській області, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Деякі російські блогери стверджували, що п’ять невідомих російських підрозділів попросили кошти на придбання катерів для продовження операцій у районі річки Дніпро та що російські сили продовжують боротися з нестачею катерів.