Володимир Зеленський підписав закон 11225, який удосконалить роботу медико-соціальної експертизи (МСЕК).
Так, на сайті Верховної Ради законопроєкт вже помічений, як підписаний президентом.
Що очікувати від реформи МСЕК?
- можливість участі в засіданнях МСЕК в онлайн-режимі – це зменшить витрати часу та коштів для пацієнтів;
- особиста присутність для встановлення інвалідності більше не буде обов’язковою - достатньо аналізу медичних документів;
- висновки МСЕК вноситимуть до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), що спростить доступ лікарів до даних, покращить прозорість і пришвидшить процедури;
- адвокати або інші уповноважені представники людей з інвалідністю матимуть права бути присутніми на засіданні МСЕК. Пацієнти зможуть запрошувати на засідання і своїх лікарів. Вони зможуть самостійно фотографувати або записувати засідання, а також документи, що формує комісія під час розгляду їхньої справи.
Кабмін визначатиме строки для ухвалення рішень комісіями, а також розробить перелік підстав для дистанційного, заочного або виїзного розгляду справ. Окремо уряд створить перелік грубих порушень, за які членів МСЕК тимчасово усуватимуть від роботи.
Нагадаємо, після ліквідації Центральної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) її функції передадуть Українському державному науково-дослідному інституту медико-соціальних проблем інвалідності.