На заводі "Сумихімпром" внаслідок артобстрілу окупантів стався витік аміаку. Загрози місту немає. Повітряні маси рухаються не у бік Сум.
Про це повідомив голова Сумської обласної адміністрації Дмитро Живицький.
За останніми даними, зона ураження становить близько 2,5 км. Під загрозою опинилися села Новоселиця та Верхня Сироватка.
На місці працюють аварійні бригади заводу та ДСНС України.
Аміак - безбарвний газ з різким запахом, добре розчинний у воді, вибухонебезпечний, токсичний. Аміак легший за повітря, тому для захисту необхідно використовувати укриття, підвали та нижні поверхи будинків.
Як діяти при викиді аміаку:
- виходити із зараженого району необхідно перпендикулярно до напрямку вітру;
- якщо немає можливості вийти з району зараження, необхідно сховатися в укриттях, підвалах, квартирах (будинках), загерметизувавши вікна, двері, вентиляцію (бажано тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту або води);
- у квартирі (будинку) бажано пройти у ванну кімнату та включити душ на дрібне розпилення (вода поглинає аміак з повітря), вентиляцію не включати (витягує чисте повітря та затягує забруднене);
- якщо чуєте запах аміаку – дихати через зволожену марлеву пов'язку (бажано змочити 5% розчином оцтової чи лимонної кислоти).
Перша допомога при отруєнні аміаком:
- виведіть ураженого на свіже повітря;
- дайте йому теплого молока із харчовою содою;
- надягти ватно-марлеву пов'язку, змочену водою, краще 5% розчину оцтової або лимонної кислоти;
- при попаданні в очі - промийте водою або протріть вазеліновим або оливковою олією;
- при ураженні шкіри – обмийте чистою водою, зробіть примочки з 5% розчину оцтової чи лимонної кислоти.