Керівництво "Київводоканалу" розповіло, як кияни у своїх квартирах зможуть користуватися туалетом та ванною під час можливого повного відключення столиці від електрики.
Про проблеми постачання Києва водою під час відключення електроенергії розповів генеральний директор "Київводоканалу" Сергій Крушановський в інтерв'ю "НВ".
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Виявляється, "Київводоканал" постачає централізовано воду не лише до міста Києва, а й до багатьох населених пунктів у столичній агломерації. Це Ірпінь, Вишневе, Вишгород, Зазим'я, Гнідин, Чабани, Петропавлівська та Софіївська Борщагівка та інші.
Головне питання, яке хвилює всіх киян та мешканців передмість – наскільки тривалим має бути відключення міста від електроенергії, щоб перестала працювати в будинках киян каналізація. Крушановський називає таку цифру – 5-7 днів. Якщо протягом цього часу енектропостачання не буде відновлено, водовідведення стане неможливим.
При цьому обладнання в об'єктах централізованої системи водовідведення частково може працювати завдяки автономним електростанціям на каналізаційних насосних станціях. При цьому Бортницька станція аерації не працюватиме.
Якщо очисні споруди буде зупинено, то до Дніпра та інших водоймищ потраплять неочищені стічні води.
Директор "Водоканалу" розповів також, що кияни матимуть змогу отримувати воду для побутових потреб у разі тривалого відключення. Її централізовано розвозитимуть районами столиці. Крім того, зараз триває процес закупівлі генераторів для об'єктів водопостачання.
Жителям столиці у "Водоканалі" радять створити запас води для пиття та технічних потреб. Крім того, помірно витрачати воду у разі блекауту, особливо в години пікового споживання: з 7 до 10 години і з 17 до 22 годин.
Нагадаємо, Vgorode нещодавно писав, що у Києві у майже 500 будинках відключатимуть світло вручну.