Лікування алопеції: як повернути густе волосся та впевненість

Стиль життя
25 жовтня 19:45

Випадіння волосся може бути пов’язане як з фізіологічними змінами в організмі, так і патологічними. Відповідно в одних випадках не потрібно тривожитись і проходити лікування, а в інших вимагається повноцінне обстеження з наступною терапією. Для цього варто звернутись до відповідних спеціалістів, дерматолога або трихолога. Також може відзначатись важка алопеція лікування в таких випадках здебільшого оперативне. Більш детально ці нюанси будуть розглянуті нижче.

Лікування алопеції: як повернути густе волосся та впевненість - фотоЛікування алопеції: як повернути густе волосся та впевненість - фото

Чому виникає алопеція?

Захворювання не має прив’язки до статі, також не відмічається якихось обмежень у віці. Це зумовлено тим, що викликається алопеція дуже різними факторами. Найбільш поширені з них наступні:

  • Алергія на різні чинники.
  • Інфекційні захворювання.
  • Травматичні пошкодження голови.
  • Гіповітаміноз або нестача інших поживних речовин.
  • Захворювання внутрішніх органів, зокрема травної системи.

Досить часто випадіння волосся відбувається на фоні гормональних порушень, які своєю чергою можуть бути пов’язані як зі спадковими факторами, так і набутими. Зокрема сильний стрес часто провокує появу алопеції, а також приймання деяких медикаментів.

Різновиди алопеції

В основному розділяється за причиною виникнення. Зокрема алопеція може бути:

  • Вогнищева — проявляється невеликими круглими залисинами, які виникають через пошкодження фолікулів власними імунними клітинами. Часто визначається як побічна дія приймання різних медикаментів (протипухлинних) або отруєння певними речовинами (борною кислотою, миш’яком тощо).
  • Дифузна — являється складнішою формою, оскільки волосся стає рідшим практично на всіх ділянках голови. Часто зустрічається серед жінок після пологів, а також при захворюваннях ендокринної системи й системи згортання крові.
  • Андрогенна — вважається більш поширеною серед чоловіків, але в жінок також часто розвивається. Характеризується випадінням волосся на потилиці.
  • Рубцева — найчастіше являється результатом пошкодження шкіри голови, після чого на цій ділянці утворився рубець. Оскільки фолікули в такій ситуації повністю зруйновані, волосся також відсутнє.

Лікування алопеції

Зазвичай в першу чергу застосовують консервативні методи терапії, особливо якщо причина захворювання пов’язана з гормональними змінами або інфекційними чи алергічними захворюваннями. Також приймання препаратів можуть комбінувати з дієтотерапією, особливо це допомагає при розвитку алопеції на фоні дисфункції органів травлення.

При неефективності консервативного лікування застосовують більш радикальні методи впливу. Це може бути:

  • Плазмоліфтинг або мезотерапія — базуються на використанні ін’єкцій з поживними речовинами.
  • Пересадка волосся — найефективніший метод при важкій формі алопеції, дозволяє дуже швидко відновити волосяний покрив.

Підібрати правильний метод лікування алопеції може лише досвідчений фахівець, тому варто звертатись до відповідних сертифікованих спеціалістів.

ТОП РОЗДІЛУ
Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах