П’ять сценаріїв завершення війни рф проти України фото:Evgeniy Maloletka/AP
24 березня минув місяць, як росія напала на Україну. Дипломати продовжують перемовини щодо завершення війни, ЗСУ та тероборона дають відсіч окупантам, а цивільні українці очікують миру.
ВВС оприлюднило п’ять можливих варіантів завершення війни в Україні.
За цим сценарієм Росія посилює свої військові дії та паралельно здійснює масові кібератаки, спрямовані на ключову національну інфраструктуру України. Попри опір, Київ окупують за кілька днів.
На зміну уряду приходить промосковський маріонетковий режим.
Путін оголошує перемогу і виводить деякі сили, залишаючи достатньо, щоб зберегти певний контроль. Україна приєдналася до Білорусі як держава-сателіт Москви.
ВВС пише, що саме такий результат залежатиме від кількох факторів: російські сили мають краще себе проявляти, треба залучити більше цих сил, а бойовий дух України має згасати.
Окупанти вже тривалий час не можуть взяти Київ, а тому можуть змінити тактику і перейти до тривалої облоги.
Але навіть після того, як російські сили гіпотетично збільшать свою присутність у містах України, їм буде дуже важко зберегти контроль. Можливо, Росія не зможе надати достатньо військ, щоб охопити таку величезну країну.
Українські продовжать боротьбу, а Захід і далі допомагатиме зброєю та боєприпасами.
А потім, можливо, через кілька років у Москві зміниться керівництво і російські війська врешті-решт залишають Україну.
Путін, можливо, спробує повернути собі більше частин колишньої російської імперії, відправивши війська в колишні радянські республіки, такі як Молдова та Грузія, які не входять до НАТО.
Чи може війна в Україні охопити всю Європу?
Путін може оголосити – а такі заяви вже лунали з Кремля – постачання західної зброї українським силам актом агресії и введе в країни Балтії, щоб створити сухопутний коридор з російським прибережним ексклавом Калінінградом.
Це загрожуватиме війною з НАТО.
Діалог Києва, Запада та Москви триває. Президент Франції Макрон розмовляв з путіним телефоном. Дипломати намагаються зондувати ґрунт у Москві.
Якщо санкції почнуть хвилювати Москву і опозиція почне давити на президента рф, а Путіну прийдеться відповідати на питання росіян про війну та її наслідки.
Китай почне тиснути на Москву, щоб вона пішла на компроміс. Якщо війна буде продовжуватися, Пекін відмовиться купувати російську нафту і газ. Путіну нічого не залишиться, як почати шукати вихід.
Ще місяць тому цей сценарій здавався фантастичним, але кремль самотужки змів світ. Сер Лоуренс Фрідман, почесний професор військових досліджень Королівського коледжу в Лондоні, написав цього тижня: "Зараз зміна режиму в Москві така ж імовірна, як і в Києві".
Через загибель росіян в Україні та економічні санкції путін почне втрачати підтримку населення. Можливо, виникне загроза народної революції.