Що робити при хімічній атаці та як надати першу допомогу при отруєнні. Фото: unsplash.com
Оскільки ризик того, що рф може застосувати в Україні хімічну зброю, зростає з кожним днем, українцям варто про всяк випадок ознайомитися з правилами поведінки при такій атаці.
У Центрі протидії дезінформації при РНБО заявили, що є ймовірність використання зарину - бойової отруйної речовини нервово-паралітичної дії. Його можуть використати навіть у містах, де окупанти не можуть прорвати оборони. На це вказує інформація про те, що солдати, що воюють в Україні, отримують ін'єкцію Pralidoxime (антидот фосфороорганічних сполук) та ампули атропіном (антидот при хімотруїннях).
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
У МОЗ України розповіли, що варто робити при хімічній атаці. Також ці рекомендації доповнив кандидат хімічних наук Гліб Рєпіч.
Розпізнати її досить складно - це не звичайні вибухи, після яких видно клуби газу. Використовувати РФ може найсмертельніші нервово-паралітичні речовини: Зарін, VX або їх аналоги. Це легкі речовини без запаху, які можуть вразити людину безпосередньо при попаданні на шкіру, і при випаровуванні через органи дихання.
Однією краплі на шкірі може вистачити, щоб гарантувати смерть.
Насамперед, про атаку хімречовинами сповіщатимуть через системи повітряної тривоги - це чергування короткого і довгих гудків. До того ж будуть оголошення по радіо, телебаченню та інтернету.
Проте навіть військові не одразу зможуть розпізнати, що це хімічна атака, адже на ракетах цього позначення не будуть. До того часу, поки це з'ясують і подадуть сигнал, може пройти деякий час.
Зазвичай хіматаки відбуваються за допомогою авіаударів чи обстрілів, що супроводжуються глухими вибухами боєприпасів. Вони завдають мінімум руйнувань, проте розбризкують отруту навколо.
Третя ознака того, що у місті відбулася хімічна атака, - це масова загибель птахів, дрібних тварин та комах. Вони мають невелику масу тіла і тому вмирають першими.
І четверта ознака - одночасний масовий прояв у людей симптомів отруєння нервово-паралітичними речовинами.
На жаль, якщо людина потрапила в епіцентр удару без засобів спецзахисту, то шансів вижити не має. Потерпілий втрачає свідомість, б'ється в конвульсіях, тому в нього припиняється подих і настає смерть. Однак вижити можна, якщо ви перебуваєте далі від епіцентру вибуху.
Відразу після хіматаки треба знайти герметичне укриття. В ідеалі це має бути бомбосховище із засобами фільтрації повітря або станція метрополітену. Але захиститись від впливу отрутохімікатів можна навіть у своїй квартирі, особливо якщо в ній стоять металопластикові вікна.
Чим вище поверх - тим краще, оскільки Зарін важчий за повітря і накопичується переважно ближче до землі.
У разі аварій з викидом хлору - намагайтеся пересуватися по височинах, якщо ж був викид аміаку - по низинах.
Рухатися треба швидко та проти потоку вітру.
Основний спосіб боротьби з хлором - вода.