Михайлівський собор у Києві святкує 22-річницю із дня свого відновлення. Фото: igotoworld.com
Золотоверхий Михайлівський собор у Києві є однією з "візитних карток" столиці. Для киян він має особливе значення, адже був збудований на честь архістратига Михаїла, якого вважають небесним покровителем Києва. Сьогодні, 29 травня, святкується 22-га річниця з дня відновлення храму. Ця подія у 2000 році стала однією з найбільших здобутків українського народу в новітній історії.
Свято-Михайлівський монастир був зведений князем Святополком-Михаїлом, онуком Ярослава Мудрого, у 1108-1113 роках. У 16 столітті він вважався одним із найбагатших і найкрасивіших храмів та був одним із найвідвідуваніших серед паломників. Монастир у Києві став центром відновленої Київської митрополії у 17-18 столітті.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Про історію Михайлівського Золотоверхого собора розповіли на Facebook-сторінці храму.
Монастир пережив не одну ворожу навалу, але у 20-му столітті радянська влада наказала закрити його. У 1934 році з'явився наказ про знесення культурної та духовної пам'ятки Києва, а у 1937 році монастир знесли.
Про необхідність відродження Михайлівського собору суспільство заговорило на початку 90-х років минулого століття. У 1995 році відбудову монастиря зробили загальнодержавним пріоритетом, витративши на це немалі кошти. Вже у 1998 році тодішній владі вдалося відновили дзвіницю монастиря, через два роки – був освячений і відновлений собор.
З того часу одна з найголовніших святинь українського народу, що прикрашає центр Києва, дарує вірянам силу Божої благодаті, а також захист у складні для нас часи.
У 2013 році, під час складної Революції Гідності, яка забрала багато життів, дзвони Михайлівського Золотоверхого монастиря вперше за вісім століть били у набат. Тоді храм став прихистком для киян під час силового розгону Євромайдану. Тут надавали допомогу пораненим, учасникам Революції приносили ліки та гарячі напої. Тут люди жили і лікувалися.
У серпні 2015 року на мурах Михайлівського Золотоверхого монастиря з'явилася "Стіна пам'яті полеглих за Україну". У часи пандемії коронавірусу братія монастиря молилася у його стінах за її припинення.
І зараз, у час широкомасштабного збройного нападу Росії на Україну, у Михайлівському соборі лунає молитва за наших воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ.
Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир став Божим Домом та втіленням справжньої Божественної любові. Його двері завжди відкриті для кожного.
Нагадаємо, раніше Vgorode писав, що у Музеї історії у Києві з'явиться виставка, що присвячена сьогоднішнім подіям в Україні. Музей покаже у цій виставці війну, яка триває вже понад три місяці. Виставка буде відкрита до 11 червня і міститиме експонати, зібрані у місцях жорстоких боїв під Києвом – у Бучi, Гостомелі та Ірпені.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.