Як оформити догляд за літніми людьми в Україні під час війни - фото: freepik.com
Більшості похилих людей в Україні завжди була необхідна допомога та особливий догляд. Під час війни ці потреби збільшились, адже старенькі покинули свої домівки. Деякі з них залишилися наодинці та не можуть забезпечити собі гідну старість.
В Україні можна оформити опіку за людиною похилого віку, яка опинилася в скрутних обставинах. Vgorode розповість, як це зробити та що для цього потрібно.
Особливих умов для встановлення опіки або піклування під час воєнного стану не запроваджували. Процедура здійснюється відповідно до загальних правил, як це було раніше.
Якщо дієздатність літньої людини обмежена, призначається піклувальник, а якщо особа визнається повністю недієздатною – опікун.
Опікуватися літніми людьми можуть претендувати повнолітні громадяни, які є дієздатними. Натомість щодо них є певні критерії.
Не можуть бути опікунами такі люди:
Окрім цього, бажаючим встановити опіку над літньою людиною необхідно пройти медичний огляд і спеціальні підготовчі курси.
Опіка встановлюється над тою особою, яку суд визнав недієздатною. Після цього необхідно направити запит до місцевого органу опіки та піклування.
Які документи потрібні для оформлення опіки:
Якщо ви хочете опікуватися людиною, яка має обмежену дієздатність, то ви отримаєте статус піклувальника. Він має відповідати таким самим вимогам, що і опікун.
Які документи потрібні для оформлення піклування:
Також громадянин може оформити постійний догляд за похилою людиною, яка за станом здоров’я не може забезпечити свої життєві потреби. Проте це може відбуватися тільки за проханням літньої людини.
Які документи потрібні:
Співробітники органів соціального захисту перевіряють достовірність поданих документів. Вони можуть виїжджати за місцем проживання та оглядати житлові умови. Працівники органів соціального захисту мають право відвідувати пенсіонера і перевіряти, як здійснюється турбота про нього.
Під час воєнного стану для людей, які потребують стаціонарного догляду, паліативного догляду, догляду вдома та підтриманого проживання потрібна лише заява від громадянина, органу опіки або законного представника. Її можна подати до органу соціального захисту.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.