Карта бойових дій в Україні 29 вересня. Фото: https://t.me/V_Zelenskiy_official
Сьогодні, 29 вересня в Україні розпочалась 218-а доба з початку повномастабної війни в Україні, розпочатої Російською Федерацією. Українські війська продовжували досягати значних успіхів навколо Лиману, наступаючи з півночі вздовж дуги Зелена Долина-Колодязі та з південного сходу в районі Ямполя. Російські війська продовжили безуспішні наземні атаки в Донецькій області.
Vgorode публікує карту бойових дій за даними Інституту вивчення війни (ISW) 29 вересня.
Сейчас все самое оперативное в нашем Telegram-канале. Подписывайтесь, чтобы быть в курсе самой важной информации
28 вересня українські війська продовжували наступальні дії навколо Куп’янська. На геолокованих кадрах видно, як українські війська піднімають українські прапори над Ківшарівкою, приблизно за 10 км на південний схід від Куп’янська.
Українські військові здебільшого зберігали оперативне мовчання щодо конкретних дій України в Херсонській області 28 вересня, але заявили, що українські війська продовжують позиційні бої в невизначених місцях для консолідації та покращення своїх позицій уздовж Південної осі.
У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили атаку росіян на Безіменне, що за 15 км на південний захід від Давидового мосту та біля річки Інгулець, що протікає вздовж Херсона. -кордон Миколаївської області.
Окупанти продовжили безуспішні наземні атаки в Донецькій області. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили російські атаки на південь від Бахмута в районах Зайцевого, Майорська, Миколаївки Другої, Орадівки та Залізного (усі в межах 15 км від Бахмута), а також на захід від с. Авдіївка поблизу Первомайського.
Також ворог продовжив звичайні артилерійські, авіаційні та ракетні удари на захід від Гуляйполя та в Миколаївській та Дніпропетровській областях.
Російські військовослужбовці відкрито суперечать публічно оприлюдненим Кремлем інструкціям щодо мобілізації для виконання вимог квоти. Однак Кремль, ймовірно, наказує своїм чиновникам змінити суспільне сприйняття масової мобілізації.