РФ лякає вибухом "брудної бомби" фото: https://www.facebook.com/abandoned.community/
Учора, 23 жовтня, міністр оборони РФ Сергія Шойгу зателефонував міністрам оборони Франції, Великобританії, Туреччини та США, щоб розповісти про "брудну бомбу".
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
За версією РФ Україна нібито планує підірвати на своїй території "брудну бомбу", тобто звичайний боєприпас, при вибуху якого в атмосферу потрапляють радіоактивні речовини, або малопотужний ядерний заряд.
Після переговорів міністрів оборони Франція, Великобританія та США випустили спільну заяву, в якій назвали слова Шойгу хибним попередженням. За їхніми припущеннями, серія дзвінків російського міністра виглядає як привід для ескалації війни Росією.
Вашингтонський Інститут вивчення війни нагадав, що нічого нового в російських звинуваченнях України в намірі використати "брудну бомбу" немає. З початку повномасштабного вторгнення пропаганда РФ методично просуває цю хибну тезу.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба стверджує, що Україна не має "брудної бомби", і що Росія, можливо, сама готується її підірвати.
"Російська брехня про те, що Україна нібито планує застосувати "брудну бомбу", настільки ж абсурдна, як і небезпечна, – написав український міністр у Twitter. – По-перше, Україна є прихильником Договору про нерозповсюдження ядерної зброї: у нас немає" брудної бомби" і ми не збираємося її купувати. По-друге, росіяни часто звинувачують інших у тому, що планують зробити самі".
"Брудна бомба" - радіологічна зброя, яка є різновидом зброї масової поразки. Це малопотужний ядерний боєприпас, що складається з контейнера з радіоактивними ізотопами та заряду вибухової речовини. При детонації контейнер із ізотопами руйнується, а радіоактивна речовина розпорошується на великій площі.
Фахівці Центру контролю та профілактики захворювань (CDC) кажуть, що основна небезпека від "брудної бомби" – її вибух. Офіційною такий тип зброї ще не використовували. У зв'язку з цим поки що можна тільки теоретично припустити наслідки застосування такого виду бомб.
У CDC зазначають, що, ймовірно, радіоактивні матеріали бомби не призведуть до розвитку негайного серйозного захворювання. Однак це не стосується тих людей, які виявляться неподалік епіцентру вибуху. Чим далі людина буде знаходитися від місця вибуху, тим безпечнішим буде радіоактивний матеріал.
Якщо "брудну бомбу" підірвуть у повітрі, то це призведе до радіаційного зараження грунту, води, до вогнищ виникнення променевої хвороби на великих територіях.
Фахівці не можуть сказати, який буде ступінь локального забруднення, оскільки не знають розмір вибухової речовини, кількість і тип використаного радіоактивного матеріалу, засоби розсіювання та погодні умови.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.