Цільова мобілізація в Україні: що це таке і хто під неї підпадає

Цільова мобілізація в Україні: що це таке і хто під неї підпадає.

Цільова мобілізація в Україні: що це таке і хто під неї підпадає. Фото: yaizakon.com.ua

Події
26 жовтня 2022 13:59

Нещодавно громадяни дізналися, що в Україні може початися цільова мобілізація. Це не стосується війни і армії, адже цільова мобілізація потрібна для відновлення України.

Пункт про цільову мобілізацію додали до Положення про єдину державну систему цивільного захисту. Він визначає додаткові завдання у відновлювальний період.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Окрім загальної військової мобілізації, яка продовжена до 21 листопада, українців можуть залучати до відбудови країни та ліквідації наслідків війни. Зараз доєднатися до людей, які відбудовуватимуть країну можна добровільно, проте влада може почати цільову мобілізацію.

Категорії, яких залучать до відбудови України не будуть брати участі в бойових діях. Вони працюватимуть на визначених територіях та проведення ліквідації наслідків війни. При цьому громадяни не втратять основну роботу, оскільки зарплата, посада та місце роботи зберігатимуться за мобілізованими.

Кого можуть залучити до мобілізації?

До цільової мобілізації підпадають працівники цивільного захисту. Їм будуть допомагати пожежники, аварійно-рятувальні служби та інші підрозділи. Якщо буде потрібно, то до відбудови країни залучать працездатне населення. Все це відбуватиметься за добровільної згодою.

За цим посиланням до ліквідації наслідків війни можна долучитися вже зараз. Заповнивши форму, ви можете стати добровольцем-рятувальником з питань цивільного захисту.

Також Кабмін ще раніше передбачив можливість залучення працівників і волонтерів без фахової освіти для надання соцпослуг під час надзвичайного чи воєнного стану. 

Що робитимуть мобілізовані?

У завдання тих, хто підпав під цільову мобілізацію входитиме ліквідація наслідків воєнних дій на територіях, які постраждали. Також ними вживатимуться заходи щодо відновлення об'єктів критичної інфраструктури сфери життєзабезпечення населення. Окрім цього, потрібно буде визначати населенні пункти та території, які потребують проведення гуманітарного розмінування, маркувати небезпечні території.

Нагадаємо, цільова мобілізація в Україні могла запроваджуватися і раніше. Тоді людей могли залучати до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Раніше Vgorode писав, що радник голови Офісу президента Михайло Подоляк розповів, чи потрібно Україні проводити додаткову мобілізацію. За його словами, наша армія має достатню кількість резервів, яка створена через системи територіальної оборони. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах