Карта бойових дій в Україні 23 лютого

Карта бойових дій в Україні 23 лютого.

Карта бойових дій в Україні 23 лютого. Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Події
23 лютого 2023 06:59

Сьогодні, 23 лютого, в Україні розпочалася 365-а доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Представники української розвідки продовжують оцінювати, що Росії бракує бойової потужності та ресурсів, необхідних для підтримки її нових наступальних операцій в Україні.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 23 лютого. 

Президент Росії Володимир Путін 22 лютого відновив свій імперіалістичний наратив про те, що Росія бореться за "історичні кордони" Росії, наратив, який він аналогічно озвучив у своїй промові перед повторним вторгненням в Україну 24 лютого 2022 року.

Промова Путіна також відбулася після його указу від 21 лютого про скасування його указу від травня 2012 року про позицію Росії щодо територіальної цілісності Молдови.

Карта бойових дій в Україні 23 лютого.Карта бойових дій в Україні 23 лютого. Фото: www.understandingwar.org

Повідомляється, що 22 лютого російські сили проводили розвідувально-диверсійну операцію на українсько-російському міжнародному кордоні та на північний схід від Куп’янська. Російський мілблогер також стверджував, що деякі неназвані ділянки російсько-харківського кордону є предметом суперечок між російськими та українськими силами.

Ймовірно, російські війська намагаються посилити темпи наступальних дій на лінії Куп’янськ-Лиман. Російський мілблогер стверджував, що російські сили на куп’янському, сіверському та лиманському напрямках перейшли в наступ і просунулися до 5 км углиб деяких неназваних ділянок.

Карта бойових дій в Україні 23 лютого.Карта бойових дій в Україні 23 лютого. Фото: www.understandingwar.org

Російські війська продовжували незначне просування поблизу Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 лютого, показують, що російські війська просунулися до траси E40 на південь від Залізнянського та на північ від Бахмута. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили російські наземні атаки поблизу Бахмута.

Російські мілблогери стверджували, що українські сили проводили обмежені контратаки по позиціях Вагнера за 3 км на південний захід від Іванівського.

Український Генштаб повідомив, що російські війська розпочали невдалий наступ на Новобахмутівку, Водяне, Невельське та Мар’їнку. Геолокаційні кадри показують, що російські сили незначно просунулися на північ від Веселого (6 км на північ від Авдіївки).

Також окупанти продовжили обмежені наземні атаки на заході Донецької області. Генштаб України повідомив, що російські війська почали невдалу наступальну операцію поблизу Прешистіївки. 

Мілблогери опублікували кадри, на яких нібито показано українські удари по об’єктах у Донецьку, Макіївці, Горлівці, Харцизьку, Дебальцевому, Іловайську. , і Маріуполь — усі в зоні дії звичайних ракет HIMARS і більшість (окрім Маріуполя) в зоні дії реактивної артилерії.

Карта бойових дій в Україні 23 лютого.Карта бойових дій в Україні 23 лютого. Фото: www.understandingwar.org

Російська та окупаційна влада продовжує публічно заявляти, що російські війська все ще зосереджуються на оборонних операціях у східній (лівобережній) Херсонській області та Криму. Міністерство оборони (МО) Росії стверджувало, що танкові підрозділи невизначеного Південного військового округу (ПВО) на східному березі Херсонської області завдали ударів по українських позиціях на західному (правому) березі.

Російське джерело стверджувало, що 22 лютого російські війська здійснили раптовий напад поблизу Кам’янського (30 км на південь від міста Запоріжжя). Російські війська продовжували регулярні обстріли на захід від Гуляполя в Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській та Миколаївській областях.

Карта бойових дій в Україні 23 лютого.Карта бойових дій в Україні 23 лютого. Фото: www.understandingwar.org

Представники української розвідки продовжують оцінювати, що Росії бракує бойової потужності та ресурсів, необхідних для підтримки її нових наступальних операцій в Україні.

Фінансист Групи Вагнера Євгеній Пригожин прямо звинуватив Міністерство оборони Росії (МО) у поганому поводженні з силами Вагнера, викликавши інтенсивну реакцію в інформаційному просторі та підтримавши попередні оцінки ISW про зростаючий розрив між Вагнером і Міноборони.

Представник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що уряд США стурбований можливим зміцненням російсько-китайських відносин.
Ймовірно, російські війська намагаються посилити темпи наступальних дій на лінії Куп’янськ-Лиман.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах