Щорічно 17 березня відзначається День святого Патрика – національне свято Ірландії, яке присвячене святому покровителю острова.
Це свято стрімко поширилося по всьому світу і сьогодні День святого Патрика святкують вже практично в кожному куточку земної кулі. Популярне це свято також і в Україні.
Vgorode вирішив розповісти своїм читачам про історію цього свята та його цікаві традиції.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Прийнято вважати, що свято було засноване католицькою церквою в XVII столітті і присвячене воно святому Патріку - першому єпископу, покровителю і борцю за волю Ірландії, який провів беззбройну християнізацію острова.
Загалом свято символізує прийняття Ірландією християнства і спочатку воно вважалося цілком релігійним. Також День святого Патрика вважається Днем ірландської культури.
Сьогодні це свято є державним святом в Ірландії, Північній Ірландії, на острові Монтсеррат та в канадській провінції Ньюфаундленд та Лабрадор.
Вже у ХХ столітті свято почало стрімко поширюватися Європою завдяки ірландцям - емігрантам, які зберегли багатовікові традиції гучного вшанування святого Патрика парадами та масовими гуляннями.
Цікаво, що у День святого Патріка знімаються всі обмеження, пов'язані з постом, і в цей день можна вживати алкоголь.
Патрік, за припущеннями істориків, народився в 385 році в Британії і походив із почесного роду. У віці 16 років юнак був раптово викрадений і проданий як раб в Ірландію. Саме в цей час Патрік звернувся до віри і проводив увесь свій вільний час у молитвах.
За легендою, якось Бог почув його і сказав Патріку, що незабаром той стане вільним і повернеться додому. І ці слова виявилися пророчими - Патрік справді повернувся на батьківщину, де став служителем церкви і згодом отримав сан єпископа.
Метою свого життя Патрік вважав місіонерську діяльність і саме тому він вирушив до Ірландії та почав проповідувати Євангеліє язичникам.
Відомо, що йому вдалося звернути до християнської віри понад 100 тисяч ірландців - саме тому він і був канонізований після своєї смерті 17 березня 461 року.
Святого Патріка ірландці вшановують і називають великим хрестителем острова.
Кольором Дня святого Патріка сьогодні вважається зелений, проте раніше кольором урочистостей був синій. Це було пов'язано з тим, що святий Патрік постає в одязі саме цього кольору на своїх нечисленних зображеннях.
Після того, як ірландські солдати під час повстання одягли форму зеленого кольору, офіційним кольором свята став саме зелений.
Цього дня в Ірландії прийнято одягати зелений одяг і веселитися від душі: влаштовувати паради, масові гуляння та костюмовані вечірки.
У нашій країні День святого Патрика прийнято відзначати у пивних пабах та барах.
У цей день люди прикрашають свої будинки зеленими гірляндами та вивішують прапори Ірландії. Також кожен прагне додати до свого гардеробу елементи зеленого кольору.
Головними символами свята є трилиста конюшина та казкові істоти - лепрекони з горщиками золота. Саме ці атрибути - основні прикраси свята.
У День святого Патрика також прийнято вживати алкоголь, а саме – зелене пиво та ірландський віскі.
Також під час святкувань традиційно виконують груповий ірландський танець "кейлі". Під час цього танцю верхня частина танцюриста залишається нерухомою, а ноги виконують швидкі незвичайні рухи.
Загалом, День святого Патрика - це свято гарного настрою, усмішок, веселощів та позитиву!