Карта бойових дій в Україні 2 червня. Фото: t.me/V_Zelenskiy_official
Сьогодні, 2 червня, в Україні розпочалася 464-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Темпи наступальних дій Росії та України на Бахмутському напрямку станом на 1 червня залишаються низькими, російські війська завдали обмежених наземних ударів на лінії Авдіївка-Донецьк.
Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 2 червня.
Чеченські командири та офіційні особи розпочали узгоджену атаку на фінансиста групи Вагнера Євгена Пригожина 1 червня, ймовірно, намагаючись підірвати авторитет Пригожина.
Напади чеченців на Пригожина можуть бути частиною зусиль Кремля дискредитувати та підірвати Пригожина, коли його сили відступають з лінії фронту. Напади сталися, зокрема, 1 червня, це одночасно день, коли Пригожин заявив, що Вагнера відійде з передової, і день його народження. Раніше Пригожин скаржився, що російські державні ЗМІ забороняють згадувати війська Пригожина та Вагнера. Можливо, Пригожин опинився в більш вразливому становищі, ніж тоді, коли Кремль покладався на його сили для захоплення Бахмута, і, ймовірно, намагався залишатися актуальним в інформаційному просторі, проводячи прес-конференції по всій Росії. Ігор Гіркін припустив, що Кадиров, ймовірно, розрахував цінність збереження Пригожина як союзника і дійшов висновку, що Пригожин не може запропонувати йому жодних значних вигод. Гіркін також припустив, що Кадиров не зацікавлений у повному краху нинішньої військово-політичної системи, який вигідний йому та його армії, і тому дистанціюється від Пригожина, який її атакує.
1 червня російські війська продовжили наступ на рубежі Сватове-Куп'янськ. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили атаки РФ на захід від Масютівки та в напрямку Стельмахівки. Згадка українського Генштабу про атаки на захід від Масютівки, ймовірно, вказує на те, що російські сили захопили населений пункт у невстановлену попередню дату. Російські джерела стверджували, що російські війська захопили Масютівку ще 15 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 травня, показують, що російські війська досягли незначних успіхів на південний схід від Масютівки.
Український Генштаб повідомив, що російські війська вели невдалі наступальні дії поблизу Білогорівки та Спірного.
Темпи наступальних дій Росії та України в районі Бахмута станом на 1 червня залишаються низькими. У Генштабі України повідомили, що російські війська вели безуспішні наступальні дії в районі Оріхово-Василівки та Білої Гори.
Фінансист "вагнерівців" Євген Пригожин стверджував, що більшість його бойовиків залишили Бахмут і що весь персонал вийде до 5 червня.
Російські війська 1 червня не проводили жодних підтверджених або заявлених наземних атак у західній частині Донецької області
1 червня російські війська не проводили жодних підтверджених наземних ударів на південному напрямку. Генштаб України та Південне оперативне командування ЗСУ повідомили, що російські війська ведуть оборонні дії на південному оперативному напрямку в Херсонській та Запорізькій областях. Російські сили продовжували вести регулярний вогонь з непрямої наводки по населених пунктах, які утримують українці, на південній лінії фронту.