Карта бойових дій в Україні 5 травня

Мапа бойових дій в Україні 5 травня.

Мапа бойових дій в Україні 5 травня. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Події
05 травня 12:32

Сьогодні, 5 травня, в Україні розпочався 802 день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російські війська намагаються прорвати українську оборону, щоб окупувати більше територій, ЗСУ контратакують.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 5 травня.

Російські війська здійснили помітний тактичний наступ на північний захід від Авдіївки в районі Архангельського в ніч з 3 на 4 травня, ймовірно, після рішення України піти з цього району 3 травня. Російський блогер опублікував 4 травня кадри, ймовірно, за участю російського батальйону "Лавіна" 132-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус так званої Донецької Народної Республіки [ДНР]) піднімає прапор в Архангельську, і ISW геолокувала ці кадри на півночі Архангельського. Додаткові кадри з геоприв'язкою, опубліковані 4 травня, свідчать, що російські війська просунулися на східній околиці Архангельського.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Кремль продовжує спроби подати свою неспровоковану агресивну війну проти України як щось інше, ніж вона є, продовжуючи при цьому затверджувати юрисдикцію російського федерального закону над суверенними державами. 4 травня російські державні ЗМІ повідомили, що МВС Росії оголосило президента України Володимира Зеленського, командувача Сухопутних військ України генерал-лейтенанта Олександра Павлюка та колишнього президента України Петра Порошенка в російський розшук і порушило проти трьох українців кримінальні справи.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

4 травня російські війська продовжували наземні атаки на лінії Куп'янськ-Сватово-Кременна, але не досягли підтверджених успіхів. Підрозділи російської 6-ї штурмової роти та штурмової роти «В» 272-го мотострілецького полку (47-а танкова дивізія, 1-а гвардійська танкова армія [ГТА], Московський військовий округ [ММД]) 4 травня заявили, що нещодавно захопили Котляров (південніший схід від Куп'янська). Однак, ISW не виявила візуального підтвердження цього твердження з географічною прив'язкою. Позиційні бої тривали на схід від Куп'янська, в районі Петропавлівки; на південний схід від Куп'янська в районі Піщаного, Кислівки та Котлярівки; на північний захід від Сватового в районі Берестове та Стельмахівки; та на захід від Сватового біля Андріївки. Позиційні бої тривали також на південний захід від Сватового в районі Нововодяного, Макіївки та Невського; на захід від Кремінної в районі Терного та Торського; на південний захід від Крем'яної біля Дібрової; та на південь від Кремінної біля Григорівки, Серебрянського лісу та Білогорівки.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

4 травня позиційні бої тривали на Сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута), але підтверджених змін на цьому фронті не відбулося. У Генштабі України повідомили, що російські війська безуспішно атакували на південний захід від Сіверска в районі Роздолівки. Повідомляється, що в районі Спірного (на південний схід від Сіверска) діють підрозділи 123-ї російської мотострілецької бригади (2-й армійський корпус т.зв. Луганської Народної Республіки [ЛНР]), а в районі Роздолівки - підрозділи 106-ї повітряно -Десантної дивізії (ВДВ).

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

4 травня українські та російські війська продовжували боротися у районі Часового Яру, але підтверджених змін на цій лінії фронту не було. Російський блогер заявив, що російські війська просунулися між Івановським (на схід від Часового Яру) та Клещеєвкою (на південний схід від Часового Яру), але ISW не побачила візуального підтвердження цього твердження. Російське джерело заявило, що український контроль над Григорівкою та Калинівкою (обидві на північ від Часового Яру) і контратаки на околицях не дозволяють російським військам просуватися на північ від Часового Яру.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

4 травня російські війська продовжили наземні атаки на захід та південний захід від Авдіївки, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Російські блогери стверджували, що російські війська просунулися в центрі Невельського (на південний захід від Авдіївки), просунулися на 250 метрів у глибину в Нетайлові (на південний захід від Авдіївки), а також просунулися на 1,41 км завширшки та на 1,45 км завглибшки на південь від Первомайського (південний захід від Авдіївки). Російські блогери стверджували, що російські війська також просунулися на північний захід від Авдіївки в районі Бердичів та Семенівки та на захід від Авдіївки в районі Уманського. Однак ISW не побачила візуального підтвердження цих російських тверджень. Машовець заявив, що частини російської 114-ї мотострілецької бригади (1-й АК т.зв. ДНР) і 27-ї мотострілецької дивізії (2-а САА Центрального військового округу (ЦВО)) діють на захід від Бердичів, Семенівки та Орлівки (все північно) -на захід від Авдіївки) і що частини 55-ї ОМСБр (41-а ОСА, ЦВО) посилили інші частини 27-ї ОМСД на рубежах Соловйово-Сокіл і Новобахмутівка-Новопокровське (усі на північний захід від Авдіївки) і просунулися на південь від Новобахмутів.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські війська нещодавно здійснили підтверджений наступ на захід і південний захід від Донецька на тлі бойових дій, що продовжуються 4 травня в цьому районі. Геолоковані кадри, опубліковані 4 травня, показують, що російські війська просунулися в північній частині цегельного заводу в центрі Красногорівки (на захід від Донецька), а російські блогери стверджували, що завод захопили підрозділи 5-ї мотострілецької бригади (1-й АК т. н. Геолоковані кадри, опубліковані 3 травня, показують, що російські війська просунулися на захід та південний захід від Новомихайлівки (на південний захід від Донецька), а російські блогери відзначили, що російські війська відновили наступальні дії в районі Новомихайлівки після короткої оперативної (ймовірно, тактичної) паузи. Російський блогер заявив, що російські війська просунулися в центрі Георгіївки (на захід від Донецька), але ISW не побачила візуального підтвердження цього твердження. Російські та українські війська вели бої на захід від Донецька в районі Георгіївки та Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки та Новомихайлівки.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські війська нещодавно підтвердили просування в районі кордону Донецької-Запорізької областей на тлі позиційних боїв, що продовжуються, в цьому районі 4 травня. Геолоковані кадри, опубліковані 4 травня, показують, що російські війська просувалися в центральній частині Урожайного (на південь від Великої Новосілки). Позиційні бої тривали на північний схід від Вугледару в районі Водяного та південніше Великої Новосілки в районі Старомайорського та Урожайного. Російські джерела стверджують, що російські війська завдали удару по мосту через річку Мокрі Яли у Великій Новосілці ракетою класу «повітря-земля» Х-38МЛ. Повідомляється, що в районі кордону Донецької-Запорізької областей діють підрозділи російської 39-ї мотострілецької бригади (68-й АК Східного військового округу [ВВО]), а також елементи 14-ї бригади спецназу (підпорядкованої Головному розвідувальному управлінню Генерального штабу Росії) ) та 57-а мотострілецька бригада (5-а ОСА, ВМД), як повідомляється, діють у районі Вугледару.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах