Карта бойових дій в Україні 25 травня

Мапа бойових дій в Україні 25 травня.

Мапа бойових дій в Україні 25 травня. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua/

Події
25 травня 12:49

Сьогодні, 25 травня, в Україні розпочався 822 день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російські війська наступають на Харківщині, а українці намагаються зупинити наступ.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 24 травня.

Західні ЗМІ продовжують повідомляти, що президент Росії Володимир Путін зацікавлений у припиненні вогню в Україні шляхом переговорів, хоча риторика Кремля та військові дії Росії показують, що Путін, як і раніше, не зацікавлений у змістовних переговорах і будь-якому врегулюванні, яке б завадило йому добиватися руйнування незалежної української держави. 24 травня агентство Reuters повідомило, що чотири російські джерела, які нині працюють або працювали з Путіним, заявили, що Путін готовий вести переговори про припинення вогню, яке визнає нинішні лінії фронту, і що Путін готовий представити нинішній обсяг окупованої української території як російську військову перемогу для російського загалу. Західні ЗМІ повідомили про аналогічний інтерес Путіна до перемир'я або врегулювання шляхом переговорів, ґрунтуючись на заявах з невказаних російських джерел, які мають певний рівень передбачуваного зв'язку з Путіним або Кремлем у грудні 2023 року, січні та лютому 2024 року.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Українські чиновники продовжують стежити за угрупованням російських військ, дислокованим поблизу кордону із Сумською та Чернігівською областями. Представник Головного оперативного управління Генерального штабу України полковник Ігор Прохоренко заявив 24 травня, що ситуація в Сумській області є стабільною і що українські сили перекидають у цей район резерви та техніку у відповідь на вказані російські плани. Прохоренко заявив, що російські війська збільшують чисельність свого угруповання вздовж кордону з Чернігівською та Сумською областями, але не назвав конкретних цифр. Голова Військового управління Сумської області Володимир Артюх заявив, що Росія зараз не має достатніх сил біля кордону для ведення наступальних дій у Сумську область.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Сватового і 24 травня продовжили наступальні операції вздовж лінії Куп'янськ-Сватове. Геолоковані кадри, опубліковані 24 травня, показують, що російські війська нещодавно просунулися у східному Берестовому (на північний захід від Сватового) та на північ від населеного пункту. Додаткові кадри з геолокацією, опубліковані 24 травня, показують, що російські війська нещодавно досягли незначних успіхів уздовж вітрозахисної смуги на схід від Стельмахівки (на північний захід від Сватового). У Генштабі України визнали, що російські війська досягли часткового тактичного успіху в районі Іванівки (на північний захід від Сватового) і що Куп'янський напрямок є найбільш активною ділянкою фронту.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські війська продовжили наземні атаки на Сіверському напрямку 24 травня в районі Виїмки (на південь від Сіверска), а також у районі Спірного та Івано-Дарівки (обидва на південний схід від Сіверска). Російський блогер заявив, що російські війська захопили український укріпрайон і просунулися вздовж залізничної лінії на південь від Спірного, але ISW не побачила візуального підтвердження цього твердження.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

24 травня російські війська продовжили наземні атаки на схід від Часового Яру, але підтверджених змін лінії фронту не було. Російські блогери стверджують, що російські війська просунулися далі до Мікрорайону Каналу (крайня східна частина Часового Яру). Організація з відкритим вихідним кодом Frontelligence Insight, що базується в Україні, повідомила, що російські сили виявили слабкі місця в мікрорайоні Канал і не змогли закріпитися, але що додаткові наявні російські сили можуть досягти успіху в цьому районі в майбутньому. Український журналіст Юрій Бутусов опублікував 24 травня кадри, на яких українські війська відбивають атаку російських механізованих засобів розміром щонайменше з посиленим взводом біля Часового Яру і повідомив, що українські сили нещодавно знищили в цьому районі 10 російських бронемашин.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Повідомляється, що 24 травня російські війська продовжували наступати на північний захід та захід від Авдіївки, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські блогери стверджували, що російські війська просунулися на глибину 550 метрів фронтом шириною 800 метрів на північ від Очеретино (на північний захід від Авдіївки) і витіснили українські війська з водойм безпосередньо на північ від населеного пункту. Російські блогери стверджували, що російські війська просунулися на північний схід від Сокола (на північний захід від Авдіївки та південний захід від Очертино) та на південний захід від Уманського (на захід від Авдіївки). Проте ISW не побачила підтвердження цих російських тверджень. Російські війська також продовжили атаки на північний захід від Авдіївки в районі Новоселівки Першої, Калинового, Новоолександрівки, Прореса та Новопокровського та на захід від Авдіївки в районі Нетайлове. Організація з відкритим вихідним кодом Frontelligence Insight, що базується в Україні, попередила, що Очеретино залишається небезпечним районом для українських сил, оскільки російські війська зосередилися для просування або на північ від населеного пункту, або на північний захід до Воздиженки.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські війська нещодавно просунулися на південний захід від Донецька. На геолокованих кадрах, опублікованих 23 травня, видно, що російські війська просунулися на південний захід від Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Російський блогер заявив, що російські війська просунулися далі на південний захід від Новомихайлівки, але ISW не побачив підтвердження цього твердження. Російські війська продовжили наземні атаки на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки та Костянтинівки. Повідомляється, що під Красногорівкою продовжують діяти підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-а САА Південного військового округу [ЮВО]) та 110-ї мотострілецької бригади (1-й АК т.зв. ДНР).

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах