Карта бойових дій в Україні 29 травня

Карта бойових дій в Україні 29 травня -

Карта бойових дій в Україні 29 травня - Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Події
29 травня 11:20

Сьогодні, 29 травня, в Україні розпочався 826 день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російські війська наступають на Харківщині, а українці намагаються зупинити наступ.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 29 травня.

28 травня Путін грубо спотворив українську Конституцію та українське законодавство з метою подальшого просування інформаційної операції Кремля, яка стверджувала, що президент України Володимир Зеленський більше не є легітимним президентом. Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук прямо відповів на свідоме неправильне тлумачення Путіним українського законодавства та прямо заявив, що українська Конституція та закони передбачають, що Зеленський залишатиметься на посаді до закінчення воєнного стану в Україні.

Російська влада готується посилити депортацію українських дітей до РФ протягом літа 2024 року, ще більше закріплюючи ще один компонент російської кампанії геноциду в Україні.

Постійна підтримка Іраном російської оборонно-промислової бази і надання смертоносної допомоги Росії зміцнює технологічну продукцію та військовий потенціал Росії на полі бою в Україні.

Українські сили нещодавно підтвердили просування поблизу Липців, а російські сили – наступ поблизу Авдіївки та в районі кордону Донецько-Запорізької області.

Карта бойових дій на 29 травня 2024.Карта бойових дій на 29 травня 2024. Фото: understandingwar.org

Українські сили нещодавно відновили позиції на північ від міста Харкова на тлі продовження наступальних операцій Росії. Геолокаційні кадри показують, що українські сили відновили позиції вздовж смуги на південний схід від Лук’янців (на північний схід від Липців і на північ від міста Харків). Росіяни продовжують наступати в напрямках Липці та Вовчанськ (на північний схід від Харкова).

Карта бойових дій на 29 травня 2024.Карта бойових дій на 29 травня 2024. Фото: understandingwar.org

28 травня російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. 

Російські джерела стверджували, що 27 травня українські війська завдали удару по колишньому Луганському військовому авіаційному училищу штурманів у Луганську з використанням касетних ракет ATACMS.

Карта бойових дій на 29 травня 2024.Карта бойових дій на 29 травня 2024. Фото: understandingwar.org

28 травня російські війська продовжили наземні атаки на сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута) поблизу Верхньокам’янського (на схід від Сіверська), а також Спірного та Виїмки (обидва на південний схід від Сіверська). Також вони продовжили наземні атаки на схід від Часів Яр, але останнім часом не досягли жодного підтвердженого просування

Карта бойових дій на 29 травня 2024.Карта бойових дій на 29 травня 2024. Фото: understandingwar.org

Російські війська нещодавно підтвердили наступ під час механізованої атаки приблизно зменшеного складу роти на південь від Великої Новосілки в районі кордону Донецько-Запорізької області. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 травня, показують, що російські війська просунулися в центрі Старомайорського (на південь від Великої Новосілки). Окупанти також продовжували наземні атаки в Урожайному (на південь від Великої Новосілки).

Карта бойових дій на 29 травня 2024.Карта бойових дій на 29 травня 2024. Фото: understandingwar.org

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах