В Україні створять реєстр замінованих територій

В Україні створять реєстр замінованих територій -

В Україні створять реєстр замінованих територій - фото: rbc.ua

Події
09 червня 18:01

В Україні створять перший державний реєстр територій, забруднених чи ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами.

Відповідне рішення Кабінет міністрів ухвалив на засіданні 7 червня. В Міністерстві економіки України повідомили, що у реєстр додаватимуть інформацію з різних джерел. Наприклад, Центр гуманітарного розмінування буде вносити дані про результати проведення нетехнічного обстеження земель чи про операторів протимінної діяльності. Держоргани, чиї підрозділи розміновують території, - інформацію про обстеження й очищення земель. А місцева влада - відомості про обстеження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги.

До реєстру можна буде вносити інформацію про результати обстеження, зокрема, за допомоги супутникових знімків, засобів сканування тощо. До нього включать усю територію, що зазнала впливу бойових дій. Обстежену територію, на якій не виявили або знешкодили вибухонебезпечні предмети, виключатимуть із реєстру.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.

За словами заступника міністра економіки Ігора Безкаравайного, створення реєстру - важливий крок у сфері гуманітарного розмінування, оскільки його запуск дозволить автоматизувати та прискорити багато процесів.

Завдяки реєстру можна буде відстежувати процес розмінування територій практично в реальному часі та ефективно планувати подальшу роботу з розмінування. Фермери отримуватимуть витяги про статус своїх земель: забруднені вони чи очищені. А місцева влада зможе контролювати стан сільгоспземель, чиїм власникам надала податкові пільги через мінне забруднення.

- Інформація в реєстрі буде важливою для інвесторів і для реалізації проєктів з відновлення України, наголосив Безкаравайний.

Наразі на сайті Державної служби з надзвичайних ситуацій вже є мапа територій, на яких виявили чи ймовірно знайшли вибухонебезпечні предмети - проте це ще не реєстр.
 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах