В Україні викрили ботоферми, які допомагали РФ "розганяти" фейки та зламувати телефони воїнів ЗСУ - фото: ssu.gov.ua
Служба безпеки нейтралізувала дві ботоферми, які діяли на Житомирщині та у Дніпрі. Фігуранти допомагали спецслужбам РФ зламувати телефони українських захисників та поширювати кремлівську пропаганду.
Як повідомили в СБУ, у Дніпрі затримали 30-річного місцевого жителя, який зареєстрував майже 15 тис. фіктивних облікових записів у різних соцмережах та месенджерах. Для цього використовував сім-картки українських мобільних операторів.
Створені акаунти він продавав на форумах даркнету, де основними його покупцями були представники спецслужб РФ.
Зловмиснику інкримінується вчинення злочину, передбаченого частиною 1 статті 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.
На Житомирщині викрили мешканку Коростеня, яка на замовлення окупантів масово реєструвала віртуальні мобільні номери українських операторів та анонімні акаунти в телеграмі. Активовані "облікові записи" вона продавала або здавала в оренду через спеціалізовані інтернет-платформи РФ.
Надалі російські спецслужби використовували ці номери для зламу телефонів українських військових. Для цього вони робили фішингові розсилки на гаджети воїнів Сил оборони з анонімних номерів та інтернет-адрес, зареєстрованих в Україні.
У разі відкриття файлів зі шкідливим програмним забезпеченням, на телефон автоматично завантажувався вірус-шпигун, який збирав конфіденційні дані. Також ворог застосовував анонімні аккаунти ботоферми для поширення кремлівських наративів нібито від імені пересічних громадян України.
За даними слідства, фігурантка облаштувала спеціалізоване програмне забезпечення прямо у власній квартирі. Встановлено, що жінка зареєструвала більше 600 мобільних номерів, гроші від продажу яких отримувала на власний криптогаманець.
За викритими фактами фігурантці повідомлено про підозру за частиною 5 статті 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж).
За обома фактами тривають розслідування.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.