Оновлений Житній від Inzhur: компанія представила новий архітектурний проєкт та юридичні гарантії для ринку, реагуючи на відгуки киян Фото: надані організаторами
23 квітня на відкритій зустрічі для киян інвестиційна компанія Inzhur презентувала вдосконалений проєкт відновлення Житнього ринку. Inzhur представив одразу декілька важливих напрацювань: оновлений архітектурний проєкт ринку, куди внесли пропозиції киян, та проєкт майбутнього юридичного договору між містом і власником. На захід прийшло близько ста людей.
Компанія Inzhur також зареєструвала петицію за збереження архітектурної спадщини Житнього ринку та чесні правила його приватизації. На зустрічі небайдужих киян закликали підписувати петицію, бо це голос за майбутнє ринку. Підписати петицію можна за посиланням.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.
На першому публічному обговоренні в лютому Inzhur презентував візуальну концепцію оновлення Житнього ринку. Згідно з цим проєктом, Житній перетвориться на сучасний фермерський ринок з центром гастрономії, зберігаючи свою архітектуру й автентичність. Так оновлений ринок привабить бізнес і відвідувачів.
"Після першого публічного обговорення ми отримали сотні коментарів і зауважень до концепції, – сказав на презентації засновник і CEO Inzhur Андрій Журжій. – Оскільки я переконаний, що результатом будь-яких обговорень мають бути дії, ми оновили проєкт".
Оновлена візуалізація демонструє потенціал простору: скільки торгових точок можна розмістити, як інтегрувати автентичні архітектурні елементи та водночас зберегти дух історичного ринку.
"Ми готові підписатися під будь-які гарантії щодо збереження історичного вигляду ринку і підтримуємо включення Житнього до переліку обʼєктів культурної спадщини, – сказав Андрій Журжій. – Але зараз у міста немає чітких тендерних вимог ні до можливого орендаря ринку, ні до власника. Це проблема, бо така ситуація відкриває можливості для “сірих” схем".
Тому в Inzhur взяли на себе ініціативу зі створення переліку вимог до потенційного власника. Разом із незалежною юридичною компанією Arzinger команда Inzhur розробила проєкт юридичного договору між містом і власником, який захищає призначення та архітектуру ринку в разі приватизації. Крім того, Inzhur подає в КМДА офіційну заяву про включення будівлі Житнього ринку до переліку обʼєктів приватизації.
Згідно з розробленим договором, новий власник повинен буде:
Якщо інвестор порушить свої зобов’язання, наприклад, змінить функціональне призначення ринку – він повинен буде заплатити штраф у розмірі 10% від вартості ринку і повернути все у попередній стан. Якщо інвестор проігнорує ці вимоги, то договір з ним розірвуть в односторонньому порядку, і порушник повинен буде відшкодувати збитки. Згідно з проєктом договору, Житній може бути поверненим в комунальну власність.
"Договір не має бути зручним для якоїсь одної сторони, – каже Андрій Журжій. – Його призначення – бути для громади підтвердженням реальних намірів власника і того, що Житній працюватиме для киян. Ознайомитися з ним може кожен охочий".
Якщо аукціон оголосять і Inzhur його виграє, співвласниками Житнього ринку стануть тисячі звичайних киян, які інвестували у фонд Inzhur Житній.
Наразі створення проєкту юридичного договору є виключно ініціативою Inzhur. Аби місто в процесі приватизації підтримало такий підхід до регулювання дій власника Житнього, потрібна підтримка громади. Тому Inzhur зареєструвала петицію за збереження архітектурної спадщини Житнього ринку та чесні правила його приватизації. На другому публічному обговоренні киянам запропонували її підписати.
Кияни голосують своїми підписами за те, щоб міська влада:
"Петиція – спосіб громади впливати на хід приватизації, – каже Андрій Журжій. – Вона дає чіткий сигнал міській владі: киянам важлива доля Житнього і вони хочуть, щоб приватизація відбулася відкрито, прозоро та з гарантіями для громади та міста. Тому так важливий кожен підпис".
Мета Inzhur – зробити процес приватизації прозорим, аби його результатом був відновлений ринок, який об'єднуватиме українських фермерів та стане місцем, яким кияни зможуть пишатися. Щоб проголосувати за краще майбутнє ринку, підписуйте петицію за збереження архітектурної спадщини і чесні правила приватизації Житнього ринку.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
"Підсумки дня. Новини України та світу" - о 22:00 пишемо добірку про те, що важливого відбулося протягом дня.
Vgorode.ua Київ - усе, що стосується нашого міста.
"Диван зачекає" - куди ходити у Києві, та як розважатися.
"Сова" - кращі добірки кіно, серіалів, та музики.