Приватна хмара: нюанси та переваги користування від UCloud - фото
Приватна хмара є середовищем хмарних обчислень, що застосовується та контролюються виключно однією організацією. Це означає, що вона самостійно користується фізичними та віртуальними ресурсами. Розгортання інфраструктури відбувається на власному устаткуванні, розміщеному в ЦОД компанії або у провайдера послуги. Також для створення приватного середовища можна використовувати виключно орендоване залізо.
Будь-яка хмара – публічна чи приватна – передбачає надання ресурсів через інтернет. Але перед вибором хмари компанія має вирішити, кому віддати управління її ресурсами. І якщо у приватній хмарі управління знаходиться виключно у користувача, то у публічній ситуація зовсім інша.
У публічній хмарі управління базовими обчислювальними ресурсами відбувається постачальником послуги. Він повинен забезпечити постійну доступність, безпеку, надійність та регулярне обслуговування. Користувачеві не потрібно купувати залізо, встановлювати та модернізувати його за необхідності, а також наймати для цього персонал. Зазвичай потрібні послуги фахівців тільки для підтримки віртуальної інфраструктури. Максимальний обсяг завдань для виконання автоматизовано.
В архітектурі приватної хмари є такі елементи:
Для створення приватної хмари потрібний комплексний підхід, бо враховуються не лише технічні, а й регуляторні ризики. Обов'язково розробляється дорожня карта з урахуванням можливого масштабування та зростання навантаження. В результаті подібних заходів обирається стандартне рішення чи індивідуальна розробка під запит клієнта.
Перехід компанії в приватну хмару може статися за необхідності:
Вибір приватної хмари компаніями обумовлений такими перевагами:
З невеликих недоліків приватної хмари слід зазначити, що розгортання інфраструктури не буде таким швидким, як для готових сформованих віртуальних машин за стандартною ціною. Особливо це стосується хмари локального типу. Також може знадобиться більше вкладень, якщо будувати хмару на власному залізі. На початковому етапі це може бути занадто дорого для компаній з обмеженим бюджетом.
Саме тому важливо вибрати той тип хмарних обчислень, який реалізує всі поставлені завдання за вказаний бюджет. Компанія Ucloud (https://ucloud.ua/service/virtualna-privatna-hmara/) надає велику кількість хмарних рішень. Серед них можна вибрати варіант, що максимально підходить користувачеві.