Розцінки на оренду житла у Києві впали за цей рік більш ніж на 50%

Розцінки на оренду житла у Києві впали за цей рік більш ніж на 50%.

Розцінки на оренду житла у Києві впали за цей рік більш ніж на 50%. Фото: economy.24tv.ua

Транспорт та інфраструктура
21 липня 22:52

Повномасштабна війна з Росією викликала безпрецедентний у новітній історії Києва відтік робочої сили та спад ділової активності. Через зменшення кількості мешканців та робочих місць різко знизилася вартість оренди житла у столиці.

Вартість оренди житла впала найсильніше в березні, коли російські війська стояли на околицях Києва. Хоча вже з квітня лінія фронту значно віддалилася від столиці, ціна оренди продовжує йти вниз, хоча вже не такими темпами, як навесні цього року. Зростанню цін заважає, окрім економічних чинників, загроза нового вторгнення з боку Білорусі та ракетні обстріли Києва.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

За даними на червень 2022 року, медіанна вартість оренди квадратного метра житла в Києві стала становити 5,3 дол. за кв. м – це аж на 52% нижче, ніж рівень січня 2022 року. Така висока цифра – 52% – викликана, частково, девальвацією гривні. Проте й у гривнях падіння у червні порівняно із січнем становить значні 36%, підрахували у своєму дослідженні на порталі Address.ua.

Досі попит на житло низький і підживлюється він переважно за рахунок переїзду до Києва переселенців зі східних та південних регіонів України.

Також зберігається падіння інтересу і до купівлі нерухомості у Києві. Охочих продати або здати своє житло в оренду набагато більше, ніж охочих купити та зняти житло. Це підштовхує ціни вниз. На червень 2022 року запитів на купівлю та оренду житла – менше 30% від рівня, який був до війни.

Найдорожчі квартири – у Печерському районі, медіанна вартість оренди тут – 486 дол. на місяць або 8 дол. за кв. м. Найдешевші квартири – у Деснянському районі – 177 дол на місяць або 4 дол. за кв. м.

Попит на однушки – 47% від загальної кількості запитів, двокімнатнi – 44%, 3-кiмнатнi – 9%.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах