Как выбрать виски

Как выбрать виски? - фото

Как выбрать виски? - фото

События
13 июля 2021 17:42

Виски – крепкий напиток с мировой известностью, который производят в самых разных странах. Его пьют неразбавленным и в коктейлях, на шумных вечеринках или в качестве диджестива. Но для многих украинцев до сих пор этот напиток остается чем-то экзотическим. А потому очень часто возникает вопрос, как выбрать виски новичку. Давайте об этом поговорим.

Виды виски

Напиток классифицируют следующим образом:

  • Односолодовый – напиток создан на одной винокурне из бочек одного года созревания.
  • Солодовый – здесь могут смешиваться солодовые сорта виски из разных винокурен.
  • Зерновой – виски, который производится на основе пшеницы или ржи, в чистом виде обычно не продается.
  •  Бленд (купажированный) – смесь разных сортов виски, солодовых и зерновых, из разных винокурен.

Регион и вкус виски

Ценители способны по вкусу и аромату виски определить регион его производства. Для новичков мы собрали краткую информацию, которая поможет выбрать напиток, наиболее соответствующий вашим вкусам.

Шотландия

Эта страна наряду с Ирландией претендует на звание родины виски. Здесь очень много винокурен и огромный выбор разновидностей этого напитка. Для изготовления виски здесь используют ячменный солод, дрожжи и родниковую воду. После перегонки напиток выдерживают в бочках из-под бурбона или хереса не менее 3 лет.

Новичкам лучше всего начинать знакомиться с напитком с хорошо выдержанных сортов от известных во всем мире лидеров – Johnnie Walker, Glenfiddich, Ballantine’s и т.д.

Как выбрать виски фото 1Как выбрать виски фото 1

Ирландия

Вторая (или по мнению самих ирландцев первая) родина виски. Здесь напиток также делается на основе ячменя. Но в отличие от Шотландии, где обходятся двойной дистилляцией, ирландцы практикуют тройную, а в перегонном кубе одновременно с солодом оказывается не соложеный ячмень.

Напиток из Ирландии имеет очень мягкий вкус. Среди лучших брендов – Jameson, Bushmills, Tullamore Dew и др.

США

Правильно говорить, что здесь производят не виски, а бурбон. Основной ингредиент напитка – кукуруза, которая и придает ему оригинальный аромат и мягкий вкус. 

Как выбрать виски фото 2 1Как выбрать виски фото 2

Канада

В Канаду технологию производства виски завезли из Шотландии. Позже из США пришли рецепты кукурузного бурбона. Сегодня в Канаде производят виски на основе ячменя, кукурузы, пшеницы и ржи. Все напитки являются блендами. Причем, в составе напитка могут присутствовать в небольших количествах также и другие крепкие алкогольные напитки, например, ром или водка.

Рекомендуем попробовать Crown Royal, Canadian Club или Seven Letters.

Япония

В стране Восходящего Солнца виски производят шотландским методом из высококачественного сырья. Винокурен в стране немного, потому на экспорт идет ограниченное количество бутылок.

Японский виски – не самый дешевый вариант, а пробовать его имеет смысл знатокам, которые способны оценить оттенки вкуса и аромата этого напитка.

Выбираем разумно

И, напоследок, несколько советов по выбору напитка в магазине. Для знакомства покупайте виски с выдержкой не менее 5 лет, иначе вы вряд ли оцените особенности вкуса и аромата. Экзотику лучше оставить на потом, начинайте с хорошо известных брендов. Обязательно убедитесь, что вы покупаете оригинальный напиток. А лучше всего, отправляйтесь за покупками в специализированные магазины.

Например, в интернет-магазине Vintage вы сможете выбрать виски из разных стран, оригинальность которого подтверждается соответствующими документами и сертификатами.  А если у вас возникнут вопросы и сложности с выбором, профессиональный сомелье поможет подобрать оптимальное решение.


Як обирати віскі?

Віскі – міцний напій зі світовою популярністю, який роблять в самих різних країнах. Його п'ють нерозбавленим і в коктейлях, на шумних вечірках або в якості диджестива. Але для багатьох українців досі цей напій залишається чимось екзотичним. А тому дуже часто виникає питання, як обрати віскі новачкові. Давайте про це поговоримо.

Как выбрать виски фото 3 2Как выбрать виски фото 3

Види віскі

Напій класифікують таким чином:

  • Односолодовий – напій створений на одній винокурні з бочок одного року дозрівання.
  • Солодовий – тут можуть змішуватися солодові сорти віскі з різних винокурень.
  • Зерновий – віскі, який робиться на основі пшениці або іржі, в чистому вигляді зазвичай не продається.
  • Бленд (купажований) – суміш різних сортів віскі, солодових і зернових, з різних винокурень.

Регіон і смак віскі

Поціновувачі здатні за смаком і ароматом віскі визначити регіон його виробництва. Для новачків ми зібрали коротку інформацію, яка допоможе обрати напій, що найбільш відповідає вашим смакам.

Шотландія

Ця країна разом з Ірландією претендує на звання батьківщини віскі. Тут дуже багато винокурень і величезний вибір різновидів цього напою. Для виготовлення віскі тут використовують ячмінний солод, дріжджі і джерельну воду. Після перегонки напій витримують у бочках з-під бурбона або хереса не менше 3 років.

Новачкам краще всього починати знайомитися з напоєм з добре витриманих сортів від відомих у всьому світі лідерів – Johnnie Walker, Glenfiddich, Ballantine's і так далі.

Как выбрать виски фото 4 3Как выбрать виски фото 4

Ірландія

Друга (чи на думку самих ірландців перша) батьківщина віскі. Тут напій також робиться на основі ячменю. Але на відміну від Шотландії, де обходяться подвійною дистиляцією, ірландці практикують потрійну, а в перегінному кубі одночасно з солодом знаходиться не солоджений ячмінь.

Напій з Ірландії має дуже м'який смак. Серед кращих брендів – Jameson, Bushmills, Tullamore Dew та ін.

США

Правильно говорити, що тут роблять не віскі, а бурбон. Основний інгредієнт напою – кукурудза, яка і надає йому оригінальний аромат і м'який смак.

Как выбрать виски фото 5 4Как выбрать виски фото 5

Канада

В Канаду технологію виробництва віскі завезли з Шотландії. Пізніше із США прийшли рецепти кукурудзяного бурбона. Сьогодні в Канаді роблять віскі на основі ячменю, кукурудзи, пшениці і іржі. Усі напої є блендами. Причому, у складі можуть бути присутніми в невеликих кількостях також інші міцні алкогольні напої, наприклад, ром або горілка.

Рекомендуємо спробувати Crown Royal, Canadian Club або Seven Letters.

Японія

У країні Вранішнього Сонця віскі роблять шотландським методом з високоякісної сировини. Винокурень в країні небагато, тому на експорт йде обмежена кількість пляшок.

Японський віскі – не найдешевший варіант, а пробувати його має сенс знавцям, які здатні оцінити відтінки смаку і аромату цього напою.

Обираємо з розумом

І, наостанок, декілька порад по вибору напою в магазині. Для знайомства купуйте віскі з витримкою не менше 5 років, інакше ви навряд чи оціните особливості смаку і аромату. Екзотику краще залишити на потім, розпочинайте з добре відомих брендів. Обов'язково переконайтеся, що ви купуєте оригінальний напій. А краще всього, вирушайте за покупками в спеціалізовані магазини.

Наприклад, в інтернет-магазині Vintage ви зможете вибрати віскі з різних країн, оригінальність якого підтверджується відповідними документами і сертифікатами. А якщо у вас виникнуть питання і складнощі з вибором, професійний сомельє допоможе підібрати оптимальне рішення.

Как выбрать виски фото 6 5Как выбрать виски фото 6

Информация предоставлена в порядке ст. 10 Конституции Украины и ст. 6 Закона Украины О национальных меньшинствах в Украине

Это чат – пиши и читай 👇
Ого! ты доскролил до нашего чатбота 😏
Теперь у тебя есть возможность настроить его под себя и узнавать важный контент первым, чтобы рассказывать друзьям
Только почта, только хардкор 🤘
Мы в соцсетях