У зв'язку з останніми подіями в Україні після повномасштабного воєнного російського вторгнення співробітники ДСНС поділилися рекомендаціями, як надати першу домедичну допомогу.
Рятувальники наголошують, що перша медична допомога дуже важлива для порятунку життя та здоров'я людини, тому що нещасний випадок може статися у будь-який час та у будь-якому місці, особливо в умовах війни. Щоб надати допомогу, ДСНС випустили відповідний відеоролик із порадами.
Більш актуальну інформацію читайте на нашому Telegram-каналі.
У разі надзвичайних ситуацій насамперед необхідно оцінити місце події, щоб своєчасно визначити можливе джерело небезпеки. Потрібно забезпечити безпеку не тільки потерпілого, а й свою, обережно переміщуючи жертву в безпечне місце.
За рекомендаціями рятувальників, при наданні першої медичної допомоги спочатку потрібно оглянути потерпілого, дізнатися, чи перебуває людина у свідомості, встановити наявність серцебиття та дихання, переломів та ран, ударів та вивихів.
При необхідності – зупинити кровотечу, відновити дихання та серцебиття, накласти стерильну пов'язку чи шину, а потім передати потерпілого бригаді медиків чи рятувальників.
При наданні першої домомедичної допомоги НЕ МОЖНА :
- евакуювати потерпілого, не переконавшись у власній безпеці;
- давати воду чи ліки непритомній людині;
- торкатися до рани руками або сторонніми предметами;
- видаляти чужорідні предмети з рани (до прибуття лікаря їх необхідно прикрити та обережно забинтувати);
- не залишати лежати на спині людину без свідомості за наявності дихання та серцебиття (необхідно перевернути на бік, якщо немає ознак перелому хребта).
Раніше Vgorode зібрав добірку чат-ботів у телеграмах, які можуть виявитися корисними в період війни.