Російські окупанти знищили реабілітаційний центр ветеранів АТО: є загиблі

Російські окупанти знищили реабілітаційний центр ветеранів АТО: є загиблі. || Фото: mva.gov.ua

У Київської області ворожий танк знищив Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення  Міністерства у справах ветеранів України. До повномасштабного військового вторгнення росії в Україну у цьому Центрі проходили реабілітацію учасники бойових дій, їх родини та сім'ї загиблих воїнів. Фахівці Центру активно співпрацювали з громадськими організаціями, волонтерами та територіальними громадами інших областей, допомагали реалізовувати державну ветеранську політику, сприяли героїзації наших Захисників.  

Під час окупації Бородянки російські військові знущалися над місцевими мешканцями та знищували будівлі. Центр реабілітації ветеранів АТО/ООС також зазнав ворожого обстрілу. У результаті цього загинуло двоє співробітників, а також вщент знищено будівлю.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна відвідала Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації та поспілкувалась з його директоркою Людмилою Бойко. 

Вона розповіла, що у Центрі до війни працювало 30 людей. Під час російської окупації загинули два працівники Центру. За словами Людмили Бойко, те, що відбувалося у Бородянці, заслуговує на ретельне міжнародне розслідування як акту геноциду проти українського народу. Звичайні люди зазнали і стали свідками таких травм, яких жодна людина у світі не зазнавала у ХХІ столітті.

12 квітня Людмила Бойко змогла потрапити до руїн будівлі Центру і не змогла стримати сліз. Вона розповіла міністерці про те, де були кабінети та пригадала, як їм допомагали врятуватися з палаючої будівлі.

Працівники центру, як і інші жителі Бородянки під час окупації жили без зв’язку та води. Вони пекли хліб, шукали медпрепарати, надавали першу медичну допомогу. 

Зараз Центр переїхав до Бородянського академічного ліцею. У маленькій кімнатці психологи надають допомогу постраждалим від російської агресії, серед них більшість - діти. Також у ліцеї працює Центр гуманітарної допомоги, який створили у перший день після звільнення містечка.

Фахівці центру зосередились на допомозі дітям, бо за місяць окупації містечка вони дуже багато пережили – перебували під постійними обстрілами, до них заходили солдати з автоматами, вони сиділи у холодних підвалах. 

Окрім цього Бородянський центр реабілітації ветеранів допомагає тим, хто втратив своїх близьких. Для кращої якості роботи до Бородянки з Києва доставили принтер, мобільні телефони, SIM-карти та канцелярське приладдя.

[read_more_vg id="1203149"]

Міністрка Лапутіна говорить, що Центр реабілітації в Бородянці обов’язково буде відновлено. На його місці хочуть звести сучасну будівлю. Влада залучить для цього міжнародних партнерів, буде просити про будівництво модульного центру, де персонал зможе і тимчасово проживати, і надавати послуги, і реалізовувати всю політику стосовно наших Захисників та родин загиблих наших героїв.

Також вона зазначила, що після того, що відбулося у Бородянці, тут потрібно створити потужний світовий центр психічного здоров’я, де будуть зосереджені фахівці з усього світу. У містечку має бути створений Центр із вивчення всіх причин та основ цього геноциду українців. 

Нагадаємо, раніше Vgorode розповідав історії місцевих жителів Бородянки, які зіштовхнулися з жахами російської окупації.

Последние новости